همشهری آنلاین: خوزه مورینیو اجازه دارد در دیدار سوپرکاپ بعدی باشگاه‌های اسپانیا روی نیمکت رئال مادرید بنشیند. او در سوپرکاپ ۲۰۱۱ به دلیل فروکردن انگشت خود در چشم کمک‌مربی بارسلونا، از حضور در دو دیدار سوپرکاپ محروم شده بود.

Mourinho

فدراسیون فوتبال اسپانیا روز سه‌شنبه (۱۰ ژوئیه/ ۲۰ تیر) از لغو حکم محرومیت خوزه مورینیو، سرمربی پرتغالی تیم رئال مادرید اسپانیا خبر داد. این محرومیت به دیدار شاگردان مورینیو و تیم بارسلونا در چارچوب مسابقه‌ سوپرکاپ (دیدار قهرمان لیگ برتر و جام حذفی) باشگاه‌های اسپانیا باز می‌گردد.

در دقایق پایانی آن "ال کلاسیکو"، مارسلو از رئال مادرید با تکلی خشن، فابرگاس از بارسا را درو کرد. او با این خطا هم با کارت قرمز داور از زمین اخراج شد و هم نیمکت‌نشینان دو تیم را برای دقایقی به زمین مسابقه کشاند.

به گزارش دویچه‌وله، مورینیو، سرمربی پرتغالی رئال که تیمش مغلوب آن میدان شد، در جریان هرج و مرج حاکم بر زمین انگشت خود را به چشم تیتو ویلانووا ، کمک‌مربی تیم حریف فرو کرد. ویلانووا هم با نواختن ضربه‌ای به پشت مورینیو، این حرکت را پاسخ داد.

با وجود این‌که دوربین‌های تلویزیونی تصاویر این رخداد را با جزئیات ثبت کردند، مورینیو در کنفرانس خبری پس از بازی گفت که شخصی به نام ویلانووا را نمی‌شناسد.

خوزه مورینیو

فدراسیون فوتبال اسپانیا این رفتار غیر ورزشی سرمربی رئال مادرید را با دو جلسه محرومیت در سوپرکاپ و پرداخت حدود ۶۰۰ یورو جریمه کرد. رسانه‌های ورزشی اسپانیا این جریمه‌ نقدی سبک را به "رسوایی" تعبیر کردند. تیتو ویلانوا هم یک جلسه محروم شد.

حال حکم محرومیت هر دو مربی لغو شده است.

اظهار نظرها و حرکات مورینیو همواره خبرساز بوده‌اند. او که در کنار پائولو بنتو، جدی‌ترین گزینه‌ سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال پرتغال به شمار می‌رفت، پیش از جام ملت‌های اروپا گفته بود که تیم کشورش با وضعیت حاضر حتی نمی‌تواند یک گلدان را هم به خانه بیاورد، چه برسد به جام قهرمانی اروپا.

البته پرتغال در نهایت با نمایشی موفق در رقابت‌های اوکراین و لهستان، فراتر از انتظارات مورینیو ظاهر شد.

 

 

کد خبر 177066

برچسب‌ها