مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۱ - ۰۷:۲۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: دوازدهمین دوسالانه ملی عکس ایران 25 خرداد در یزد و اول تیرماه در تهران آغاز می‌شود.

عکاسی

به گزارش همشهری آنلاین، دوازدهمین دوسالانه عکس در دو بخش مستند و نوآورانه 25 خردادماه در گنجینه فرهنگ و هنر یزد گشایش می‌یابد و نمایشگاه آثار دوسالانه از اول تیرماه در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

در دوازدهمین دوسالانه ملی عکس ایران 130 عکس از 108 عکاس به نمایش گذاشته می‌شود که 74 عکس در بخش مستند و 56 اثر در بخش نوآورانه است، ضمنا تمامی آثار در دو بخش در یزد و تهران روی دیوار می‌روند.

آثار دوازدهمین دوسالانه ملی عکس ایران از میان 14 هزار و 713 عکس رسیده به دبیرخانه دوسالانه انتخاب شده است.

افتتاحیه دوازدهمین دوسالانه ملی عکس ایران 25 خردادماه در گنجینه فرهنگ و هنر یزد برگزار می‌شود و برگزیدگان دوسالانه نیز در این مراسم معرفی می‌شوند.

اسماعیل عباسی دبیر دوازدهمین دوسالانه ملی عکس ایران درباره دوسالانه گفت: معمولا عکاسان در جامعه ما وقتی به سطحی از تجربه می‌رسند وارد رقابت نمی‌شوند اما غالب جامعه عکاسی که در مسابقات و نمایشگاههای رقابتی شرکت می‌کنند، آثارشان را به دوسالانه ارائه کرده‌اند.

عباسی ادامه داد: براساس تصمیم شوای سیاستگذاری دوازدهمین دوسالانه ملی عکس ایران، دوسالانه به صورت رقابتی برگزار می‌شود اما به نظر من در آینده عکاسی باید به صورت غیر رقابتی برگزار شود تا عکاسان دیگر که فقط در رویدادهای غیررقابتی شرکت می‌کنند نیز آثارشان را در دوسالانه ارائه کنند.

دوازدهمین دوسالانه ملی عکس ایران از سوی مرکز هنرهای تجسمی با همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و اداره کل فرهنگ و ارشاد و اسلامی استان یزد برگزار می‌شود.

کد خبر 172405

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار