همشهری آنلاین: نمایشگاه سه هنرمند عکاس ایرانی تا ۳۱ تیرماه در گالری «نگاهی از جنوب» در لیون فرانسه برپا می‌شود.

عکاسی

به گزارش ایلنا، در این نمایشگاه، عکس‌هایی از رعنا جوادی، آرش فایض و هاوار امینی در گالری «نگاهی از جنوب» در لیون، که یکی از معتبر‌ترین گالری‌های عکس فرانسه محسوب می‌شود، برای بازدید عموم ارائه شده است.

هر سه عکاس شرکت‌کننده در این نمایشگاه در آثارشان به دغدغه‌های خود توجه نشان داده‌اند و وجه مشترک آثار آن‌ها احساس نوستالژیک و نگاهی به گذشته است.

رعنا جوادی روی عکس‌های قدیمی آتلیه‌ «چهره‌نگار» و تاثیر آن بر وسایل امروزی کار کرده است که با نگاهی به گذشته، ‌ردپای امروز هم در آن دیده می‌شود.

هاوار امینی نیز درباره‌ پیرامون خود عکاسی کرده است و روی نگاتیو‌ها تغییراتی داده که آثار او هم این احساس نوستالژیک را در مخاطب ایجاد می‌کند.

همچنین آرش فایض سال گذشته نمایشگاهی با عنوان «ولگردی‌های یک پرسه‌زن» در گالری راه ‌ابریشم برگزار کرد که با استفاده از دوربین پولاروید عکس‌هایی را از تهران تهیه کرده بود که این نوع عکاسی با استفاده از دوربین پولاروید ویژگی خاصی را در عکس‌ها ایجاد می‌کند و رنگ آن‌ها خیلی زود از بین می‌رود که او این عکس‌ها را با نگاهی تازه که احساس نوستالژیک ایجاد می‌کند گرفته بود.

آناهیتا قبائیان مدیر گالری راه‌ ابریشم درباره‌ فرایند انتخاب آثار این سه عکاس برای نمایش در فرانسه می‌گوید: از این سه عکاس، به کرات نمایشگاه‌هایی در کشورهای مختلف دنیا برگزار شده که معمولا با استقبال هم رو به رو شده است؛ به طور مثال آثار رعنا جوادی چندین بار در مجلات فرانسوی به چاپ رسیده و آثار ایشان فروش خوبی هم داشته است. ‌

سال گذشته هم آثار آرش فایض در موزه مدرن آرت هیوستون با استقبال و فروش خوبی روبرو شد و هاوار امینی نیز چندی پیش ۵ اثرش را در لندن به نمایش گذاشت که ۴ اثرش فروخته شد.

وی در ادامه می‌گوید: ما در این نمایشگاه جدید هم به معرفی بیشتر عکاسان معاصر ایرانی توجه داریم و هم به فروش آثارشان.

تمام عکس‌های این نمایشگاه، به جز آن تعداد عکس‌هایی که آرش فایض با دوربین پولاروید گرفته است که فقط یک نمونه از آن‌ها موجود است، در چندین ادیشن برای فروش ارائه می‌شوند.

 

کد خبر 171976

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز