مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۰:۳۶
۰ نفر

203 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امضای بیانیه‌ای از مواضع جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته‌ای بغداد که سوم خرداد برگزار می‌شود، حمایت کردند.

گروه 1+5

 به گزارش همشهری آنلاین؛  متن کامل این بیانیه که در جلسه علنی امروز - یکشنبه - مجلس شورای اسلامی از سوی "محمد دهقان" عضو هیات رئیسه مجلس قرائت شد به شرح ذیل است:

 

سوم خرداد روز مذاکرات کشورهای عضو گروه 1+5 با نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در بغداد است.

واقعیت این است که جمهوری اسلامی ایران در طول دو دهه گذشته با آمریکا و همپیمانان غربی‌اش با اهداف سیاسی و علی رغم همه تعهدات بین المللی جمهوری اسلامی ایران در عهدنامه npt و مقررات آژانس چالش ظالمانه‌ای را به ملت ایران تحمیل کردند، با خویشتن داری، تدبیر و عزم ملی از منافع خود دفاع کرد و اهداف قانونی تصریح شده در پیمان "ان پی تی" را در چارچوب اهداف صلح آمیز محقق کرد.

و اکنون نوبت غرب است که در برابر ملت ایران اعتماد‌سازی کند و به رفتارهای خصمانه خود پایان دهد. پیشرفت‌های ملت ایران در عرصه فن آوری هسته‌ای محصول مقاومت، اتکا و تلاش‌های دانشمندانی است که خون پاک خود را در این را نثار کردند.

هشدار ما به گروه 1+5 این است که به حقوق ملت ایران احترام بگذارند و در مبنای عهدنامه "ان پی تی" که یک هنجار پذیرفته شده بین‌المللی است و به دور از فشارهای صهیونیستی عمل کنند و سیاست تقابل با جمهوری اسلامی را به سیاست تعامل تغییر دهند.

ما نمایندگان ملت بزرگ ایران که با دقت فرآیند مذاکرات را پذیری می‌کنیم، از تیم مذاکره کننده می‌خواهیم که در برابر زیاده خواهی برخی از کشورها، با قاطعیت از حقوق ملت ایران دفاع کند و بدانند در این مسئولیت مهم از حمایت قاطع نمایندگان ملت برخوردار است.

مجلس شورای اسلامی در پایان به صراحت اعلام می‌کند زمان برای راهبرد فریبکارانه و دو گانه به پایان رسیده است، در هر حرکت راهبرد فشار علیه ملت ایران، پاسخ مناسب خود را به دنبال خواهد داشت.

 

کد خبر 171258

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار