پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۱:۴۸
۰ نفر

همشهری آنلاین: وزیر صنعت معدن و تجارت با اعلام اینکه از هفته آینده کاهش 15درصدی قیمت گوشت انجام می‌شود، گفت: در خصوص واردات مرغ با وزارت جهاد کشاورزی نزاعی نداریم.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی غضنفری در حاشیه همایش ملی اقتصاد با اعلام اینکه از هفته آینده کاهش 15 درصدی قیمت گوشت اتفاق خواهد افتاد، گفت: در این زمینه برنامه ریزی هایی صورت گرفته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص برنامه های جدید اقتصاد کشور پس از برگزاری گفتگوهای 1+5 اظهار داشت: یک موضوعاتی در اقتصاد و سیاست خارجی ایران جزو استراتژی های ثابت است که تشخیص آن برعهده مقام معظم رهبری است که در این زمینه می توان به تصمیم گیری های در مورد انرژی هسته ای اشاره کرد.

وی با بیان اینکه مواردی مانند توسعه عدالت و پیشرفت اقتصادی با جابه جایی دولت ها تغییر نمی کنند، افزود : حجم اقتصاد ایران آنقدر بزرگ است که تابع مذاکرات 1+5 قرار نمی گیرد و به دلیل ارزانی تجارت در اقتصاد ایران همیشه زمینه های منابسی برای فعالیت وجود دارد.

غضنفری در زمینه روند ارتباطات آینده کشور با برخی از کشورهای خارجی و عربی تصمیمات حوزه تجارت را تابع تصمیمات کلان کشور دانست و در خصوص چالش های پیش آمده بین وزارت صنعت و کشاورزی در مورد واردات مرغ گفت: در این رابطه نزاعی نداریم و با وزارت کشاورزی مانند برادر کار می کنیم.

وی همچنین از وجود کشور دربین 10 کشور بزرگ دنیا در بخش تنوع مواد معدنی سخن گفت و افزود: همچنین در تولید سیمان نیز جزو 10 کشور برتر دنیا هستیم، در تولید سرب و روی ایران بزرگترین کشور خاورمیانه و در خودرو نیز سیزدهمین در جهان است.

وزیر صنعت با بیان اینکه ایران درتولید فولاد رتبه هفدهم جهان را دارا است، تصریح کرد: هم اکنون ظرفیت کارخانجات فولاد کشوربه بیش از 20 میلیون تن افزایش یافته است. دراین بخش ایران در کاشی و سرامیک رتبه پنجم دنیا و در فیروزه و فرش نیز بزرگترین کشور جهان تلقی می‌شود.

غضنفری با اشاره به اینکه ایران از نظر صادرات در رتبه 23 جهان قرار دارد رتبه کشور در تولید محصولات دانش بنیان را چهلم برشمرد و گفت: هم اکنون تحلیلگران غربی با این سئوال مواجه هستند که چرا نتوانسته اند فشارهای اقتصادی را به مردم منتقل کنند.

کد خبر 170842

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

وبگردی