مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۰:۴۷
۰ نفر

همشهری آنلاین: هم‌زمان با تشدید آلودگی هوا و قرار گرفتن تهران در شرایط هشدار آلودگی هوا، جلسه کمیته مواقع اضطرار کاهش آلودگی هوای تهران تشکیل شد؛ جلسه‌ای که مشاور زیست محیطی معاون شهردار تهران درباره آن گفت: تا زمانی که دست روی دست بگذاریم و منتظر بمانیم تا هم‌زمان با ورود گرد و خاک به تهران یا افزایش آلودگی هوا در این کلانشهر جلسه بگذاریم وضعیت از این که هست بهتر نمی‌شود.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: تهرانی‌ها همچنان در برابر آلودگی هوا بی دفاع‌اند.

دکتر یوسف رشیدی با تأکید بر این که این بی‌دفاعی به بی‌‌تدبیری مسئولان بر می‌گردد، افزود: آلودگی هوا از نظر علمی موضوع قابل حلی است اما اهتمامی به منظور حل این مشکل به چشم نمی‌خورد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر در تهران ذرات معلق زیر 5/2 میکرون به 150 و ذرات معلق زیر 10 میکرون به 115 رسیده در صورتی که میزان هر دو باید زیر 100 باشد.

همچنین مشاور زیست محیطی معاون شهردار تهران گفت: تا آلودگی هوا افزایش می‌یابد، آقایان یاد برگزاری جلسه کمیته مواقع اضطرار می‌افتند.

 وحید نوروزی کم‌کاری مسئولان مربوطه در این زمینه را مورد تأکید قرار داد و افزود: متأسفانه مسئولانی که در این زمینه مسئولیت دارند، نه خودشان کار می‌کنند و نه به توصیه کارشناسان توجه می‌کنند.

وی ادامه داد: تا زمانی که دست روی دست بگذاریم و منتظر بمانیم تا هم‌زمان با ورود گرد و خاک به تهران یا افزایش آلودگی هوا در این کلانشهر جلسه بگذاریم، وضعیت از این که هست بهتر نمی‌شود.

بر اساس این گزارش، تهران دیروز و امروز تحت تأثیر گرد و خاک موجود در نیمه غربی کشور قرار گرفته و بر اساس اعلام مرکز پایش آلودگی هوای تهران، وضعیت کیفی هوای تهران به دلیل غلظت بیش از حد مجاز ذرات معلق ناشی از ورود ریزگردها به آسمان کشور در شرایط هشدار قرار دارد.

این گزارش می‌افزاید: این مرکز به شهروندان توصیه کرد تا به منظور جلوگیری از عوارض ناشی از این موضوع ضمن خودداری از هرگونه فعالیت منجر به افزایش آلودگی هوا، در موارد غیر ضروری از منزل خارج نشده و فعالیت‌های بدنی خود را به ویژه در فضای باز کاهش دهند.

همچنین بسیاری از شهرهای واقع در نیمه غربی کشور از جمله اراک طی دو سه روز اخیر در وضعیت هشدار قرار داشتند و آلودگی هوا در آن به دو برابر حد مجاز رسید و این شهر هم اکنون در وضعیت هشدار به سر می‌برد.

کد خبر 170577
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

وبگردی