همشهری آنلاین: رئیس صندوق رفاه وزارت علوم با بیان اینکه از مهر 91 هیچ دانشگاهی نباید یک نوع غذا ارایه کند،‌ گفت: 20 درصد دانشجویان هر دانشگاهی می توانند از تسهیلات رفاهی برای پرداخت هزینه غذا استفاده کنند.

کیوان مردایان در گفتگو با مهر گفت: دانشگاه هایی که تاکنون برای ارایه غذا بیش از یک نوع اقدام نکرده اند تا مهر 91 فرصت دارند مقدمات این کار را فراهم کنند.

وی ادامه داد: تا کنون برخی از دانشگاه ها در این زمینه اقدام کرده اند، برخی هم مشغول آماده سازی زیرساخت های لازم در این زمینه هستند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم درباره دانشجویانی که توانایی پرداخت هزینه غذا را ندارند، گفت: دانشگاه موظف است صد در صد هزینه یک ترم غذای مورد نیاز دانشجویانی که در پرداخت هزینه غذا مشکل دارند را به عنوان تسهیلات به این دانشجویان پرداخت کند.

وی با بیان اینکه این دانشجویان می‌توانند هزینه غذا را 9 ماه پس از فارغ التحصیلی در اقساطی 60 ماهه بازپرداخت کنند، یادآورشد: دانشگاه‌ها موظف هستند 20 درصد از کل دانشجویان دانشگاه را که در پرداخت هزینه غذا مشکل دارند تحت پوشش قرار دهند.

مرادیان افزود: خوشبختانه آمار دانشجویانی که متقاضی هستند کمتر از 5 درصد است اما برای اینکه هیچ دانشجویی در این زمینه مشکل نداشته باشد دانشگاه ها می توانند تا 20 درصد کل دانشجویان را تحت پوشش این طرح قرار دهند.

وی درباره ایجاد رستوران های آزاد دانشجویی نیز گفت: ایجاد این رستوران ها تاکید شده ولی الزامی نیست.

کد خبر 170514

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار