همشهری آنلاین: شرکت مایکروسافت قرار است مبلغ 605 میلیون دلار در ساخت تبلت نوک شرکت بارنز و نوبل سرمایه‌گذاری کند. حرکتی که از سوی تحلیل‌گران، تلاش برای ورود به بازار تبلت‌ها خوانده شده‌است.

nook tablet

به گزارش وال استریت ژورنال، مایکروسافت در بازار رقابتی تبلت‌ها و دستگاه‌های موبایل جایگاهی ندارد.

شرکت بارنز و نوبل به تازگی تبلتی به نام نوک را معرفی کرده‌است. این تبلت ارزان قیمت همانند تبلت شرکت آمازون، مجهز به سیستم عامل اندروید است.[معرفی تبلت نوک توسط بارنز و نوبل]

در چند ماه اخیر سهام شرکت بارنز و نوبل که کار اصلی آن فروش کتاب است، به دلیل کاهش سود حاصل از فروش کتاب چاپی رو به کاهش بود.

اما با انتشار خبر سرمایه‌گذاری مایکروسافت در پروژه ساخت تبلت نوک، سهام این شرکت شاهد افزایش 52 درصدی و رسیدن هر سهم به 20.75 دلار بود. رقمی که در دو سال گذشته بی سابقه بوده‌است.

مایکروسافت در چند سال اخیر نتوانسته سرمایه‌گذاری مطمئنی در بازارهای رقابتی جدید انجام دهد. سال گذشته مایکروسافت با نوکیا وارد همکاری ساخت اولین گوشی مجهز به ویندوز موبایل این شرکت فنلاندی شد. تاکنون این گوشی‌ها با شکست نسبی در بازار روبه رو بوده‌اند.

همچنین در سال 2009 همکاری مایکروسافت و یاهو برای تقویت موتور جستجوی بینگ با افزایش محبوبیت گوگل به نتیجه نرسید.

تنها سرمایه‌گذاری که هنوز ضرری از آن گزارش نشده‌، خرید سرویس تماس اینترنتی اسکایپ به قیمت 8.5 میلیارد دلار در سال 2011 بود.[مایکروسافت اسکایپ را می‌خرد]

در حال حاضر تبلت نوک شرکت بارنز و نوبل در رده چهارم فروش تبلت بعد از اپل و رقبای آن است.

کد خبر 168614

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار