همشهری آنلاین: کمتر از 6 ماه از عرضه تبلت کیندل فایر شرکت آمازون می گذرد با این همه این تبلت توانسته بیش از نیمی از بازار تبلت‌های مجهز به سیستم عامل اندروید را به خود اختصاص دهد.

کیندل فایر

مطالعه جدید موسسه ComScore نشان می دهد پنجاه و چهار درصد از بازار تبلتهای اندرویدی آمریکا در انحصار تبلت کیندل فایر شرکت آمازون قرار دارد و دومین تبلت اندرویدی محبوب بازار تبلت گلکسی تب سامسونگ است که 15.4 درصد از بازار را در اختیار خود دارد.

با وجود اینکه کیندل فایر تحت سیستم عامل اندروید قرار دارد،‌ سیستم عامل آن نوعی متفاوت از اندروید است زیرا آمازون این سیستم عامل را به شیوه خود تنظیم کرده و از این رو سیستم عامل کیندل فایر با اندروید استاندارد تفاوت آشکاری دارد.

از دیگر تبلتهای محبوب در لیست ComScore می توان به تبلت "Xoom" شرکت موتورولا اشاره کرد که به سومین تبلت اندرویدی محبوب تبدیل شده و 7 درصد از بازار را در اختیار دارد؛‌پس از آن تبلت "ترانسفورمر" ASUS با داشتن 6.3 درصد از سهم بازار و تبلت AT100 توشیبا با 5.7 درصد از سهم بازار به ترتیب به عنوان محبوب‌ترینها معرفی شده اند.

قیمت تبلت 7 اینچی شرکت آمازون که تاکنون آماری از تعداد فروش آن ارائه نشده،‌199 دلار است. با وجود موفقیت بالای کیندل فایر،‌ ComScore اعلام کرده محبوبیت تبلتهایی با نمایشگر بزرگتر در مصرف محتوی بالاتر است، بر این اساس تبلیتهای 10 اینچی در هنگام استفاده از محتوی اینترنتی نسبت به تبلتهای 7 اینچی 39 درصد پر مصرف‌تر هستند.

کد خبر 168124
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار