همشهری آنلاین: شرکت مایکروسافت در کنفرانس E3، فن‌آوری به نام Smartglass را معرفی کرده که می‌تواند فیلم، عکس و موسیقی را از تبلت و تلفن همراه هوشمد به کنسول Xbox بفرستد و روی تلویزیون نمایش دهد.

smartglass

به گزارش وال استریت ژورنال، با نصب این اپلیکیشن روی تبلت‌ها و تلفن‌های همراه هوشمند می‌توان هر نوع مدیایی را از طریق xbox‌ و به صورت وای فای برروی تلویزیون تماشا کرد.

علاوه بر تبلت‌ها و تلفن‌های هوشمند مجهز به سیستم عامل‌های ویندوز 8 و موبایل، SmartGlass از اندروید و iOS‌ نیز پشتیبانی می‌کند و اپلیکیشن آن به صورت مجانی برروی تمام سیستم عامل‌های موبایل قابل نصب خواهد بود.

علاوه بر پخش محتوا، در بعضی از بازی‌ها نیز می‌توان کنترل را به تبلت یا تلفن‌های همراه منتقل کرد.

ساخت این فن آوری برای استفاده روی کنسول‌های بازی تاکنون توسط هیچ شرکتی انجام نشده اما کنترل و پخش محتوای چندرسانه‌ای روی تلویزیون از طریق یک دستگاه واسط و به صورت بی سیم برروی پلتفرم‌های دیگر وجود دارد. برای مثال با استفاده از فن آوری Airplay برای سیستم عامل iOS، کاربران می‌توانند مدیایی مورد نظر خود را از طریق دستگاه Apple TV‌ روی نمایشگر تلویزیون مشاهده کنند.

به نظر بعضی از تحلیل‌گران عرضه این فن‌آوری از سوی مایکروسافت علاوه بر تبلیغ و ایجاد منبع جذب کاربر برای ویندوز 8 که قرار است به زودی برای کامپیوترهای تبلت عرضه شود، رقابت با محصول جدید شرکت نینتندو به نام Wii U Gamepad‌ است.

این دستگاه که قرار است تا پایان سال 2012 عرضه شود ترکیب کنسول Wii و تبلت است.

کد خبر 173044

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار