سه‌شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۱ - ۱۱:۱۵
۰ نفر

معاون امور تنقیح قوانین مجلس شورای اسلامی از احتمال لغو استیضاح وزیر کار به دلیل برگزاری جلسات استیضاح کنندگان با مسوولان دولتی خبر داد.

محمدحسن ابوترابی فرد در حاشیه نشست علنی امروز سه شنبه ۲۲ فروردین در جمع خبرنگاران با اعلام این که استیضاح کنندگان وزیر کار٬ تعاون و رفاه اجتماعی با مسوولان دولتی نشست هایی را داشته اند گفت: استیضاح کنندگان قصد داشتند با برگزاری نشست هایی با دولت مذاکرات و گفتگوهایی داشته باشند و خواسته های آنها تامین و در نتیجه آن استیضاح از دستور کار مجلس خارج شود.

نماینده مردم قزوین و آبیک با اظهار امیدواری از این که این مذاکرات مسیر را برای یک تصمیم قابل دفاع هموار کند٬ گفت: امیدواریم با لغو استیضاح شاهد چالش جدیدی نباشیم.

وی در پاسخ به این سوال که ۱۵ نفر از نمایندگان در نامه ای به رئیس مجلس خواستارحضور رئیس جمهور و وزرا در صحن علنی مجلس برای مذاکره درباره فاز دوم هدفمندی شدند و آیا این اقدام را منطقی می بینید؟ گفت: اجرای مرحله دوم هدفمند کردن یارانه ها یکی از مباحث کلیدی و مهم کشور است و براساس قانون بایستی منابع حاصل از اصلاح قیمت ها و هزینه های پیش بینی شده برای اجرای این قانون در چهار ردیف در لایحه بودجه سالانه به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

ابوترابی ادامه داد: در این راستا در حاشیه بررسی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق مذاکراتی با مسوولین دولتی از جمله وزیر امور اقتصادی و دارایی و سخنگوی طرح تحول اقتصادی داشتیم و اعضای کمیسیون امیدوارند به یک عزم مشترک برای اجرای مرحله دوم قانون هدفمند کردن یارانه ها دست یابند.

ابوترابی درباره این که آیا حضور غلامعلی حداد عادل رئیس کمیسیون فرهنگی و رئیس مجلس هفتم به همراه جمعی از نمایندگان در جنوب کشور تبلیغی بوده است و چرا شما در این سفر حضور نداشته اید گفت: بنده در روز پنجشنبه که این سفر انجام شد در شورای حل اختلاف قوا صبح و عصر دو جلسه طولانی درباره نامه ریاست مجلس به مقام معظم رهبری درخصوص فاز دوم هدفمند کردن یارانه ها داشتیم و به همین دلیل اقتضای حضور در این سفر را نداشتیم.

وی توصیه کرد که برای برگزاری این گونه سفرها باید بهترین برنامه ریزی را انجام داد تا کمترین نقد و بیشترین حسن عاید نمایندگان شود.

این نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که چرا گزارش تحقیق و تفحص از قوه قضائیه که در صحن علنی مجلس با رای بالا به قوه قضائیه رفته است پیگیری نشده و در حال حاضر هم یکی از اتهامات مرتضوی استناد به همین گزارش است که از سوی قوه قضائیه شعبه ای خاص ندارد گفت: تا آنجایی که اطلاع دارم این گزارش تهیه شده است و به قوه قضائیه ارسال شده است. اما این که این گزارش چه روندی را در قوه قضائیه طی می کند اطلاعی ندارم.

وی افزود: مساله تحقیق و تفحص از قوه قضائیه را باید از افرادی که این تحقیق و تفحص را انجام داده اند پیگیری کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که سرلیست جبهه متحد اصولگرایان در دور دوم انتخابات شهر تهران چه کسی خواهد بود؟ گفت: تا آنجایی که اطلاع دارم این مساله در هیات اجرایی جبهه متحد اصولگرایان در حال بررسی است و نتایج آن به طور رسمی اعلام می شود.

کد خبر 165695

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار