جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۹۱ - ۱۸:۴۳
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: علیرضا افتخاری در گفت وگویی از سکوت و خانه‌نشینی‌اش گفت،اما پایگاه اطلاع‌رسانی موسیقی ایران ضمن انتشار خبر آلبوم تازه افتخاری از او به عنوان پرکارترین خواننده سال 90 یاد کرد.

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی موسیقی ایران،علیرضا افتخاری که سال گذشته پرکارترین خواننده ایران بود؛ اولین آلبوم 91 خود را باعنوان«جام مصفا» منتشر کرد.

  سایت یاد شده خبر داده که در این آلبوم علیرضا افتخاری علاوه بر خوانندگی دست به آهنگسازی 3 قطعه نیز زده است؛ اما ننوشته که این آهنگسازی در واقع همان ملودی‌پردازی است یا آقای افتخاری در مقام یک آهنگساز هم ظاهر شده است.

 آهنگسازی 4 قطعه دیگر این آلبوم از محسن حسینی و یک قطعه دیگر نیز از آثار حبیب الله بدیعی است.

 «جام مصفا» که حدود یک سال و نیم قبل پروسه تولید آن به سفارش مرکز موسیقی صدا و سیما آغاز شده بود در آغازین روزهای بهار 91 از سوی شرکت صوتی و تصویری سروش راهی بازار شده است .

هر 8 قطعه این آلبوم در قالب تصنیف و با ارکستر ایرانی ضبط شده و افتخاری به ملودی پردازی برای قطعات«خیال انگیز»، «خانه برانداز» و «جام مصفا» پرداخته است. قطعه«گل خنده» نیز از ساخته‌های زنده یاد حبیب الله بدیعی در«جام مصفا» گنجانده شده است.

چهار قطعه دیگر این اثر با عنوان‌های«باغ رویا»، «خیالستان مستان»، «اشک» و «کام هزارساله» نیز توسط محسن حسینی آهنگسازی شده است. محسن حسینی همچنین تنظیم تمام قطعات این آلبوم را برعهده داشته است.

اشعار تصانیف این آلبوم نیز از سروده های رهی معیری، اسماعیل نواب صفا، بیژن ارژن، نصرالله مردانی و امیر خسرو دهلوی انتخاب شده است.

کد خبر 165066
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز