همشهری آنلاین: مقر یونسکو در پاریس نخستین میزبان نمایشگاه جشن جهانی نوروز شد.

به گزارش همشهری آنلاین، با دبیری کامبیز درمبخش، سیف‌الله صمدیان و امرالله فرهادی از میان چهار هزار اثر رسیده از 30 کشور جهان، 180 اثر منتخب هیات داوران در کشورها مختلف جهان به نمایش گذاشته می‌شوند.

پیش از این قرار بود همزمان با مراسم جشن جهانی نوروز در تاجیکستان، این نمایشگاه در تالار فیلارمونیک شهر دوشنبه برگزار شود که این شهر پس از پاریس دومین میزبان این نمایشگاه ویژه خواهد بود.

به گفته‌ حجت‌الله ایوبی، رییس شورای سیاستگذاری جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی اکو، معرفی برندگان و مراسم اهدای جوایز در نیمه‌ نخست اردیبهشت ماه سال 1391 در محل موسسه فرهنگی اکو در تهران با ارایه آثار برنده در سه رشته‌ عکس، پوستر و کاریکاتور در گالری اختصاصی موسسه فرهنگی اکو همراه خواهد بود.

کشورهای آذربایجان، روسیه، قزاقستان و... ازجمله درخواست کنندگان میزبانی این نمایشگاه پس از تاجیکستان هستند.

هنرمندانی از سی کشور آمریکا، لهستان، یوگسلاوی، مالزی، مکزیک، آذربایجان، مولداوی، بلغارستان، اکراین، چین، افغانستان، انگلستان، ترکیه، اندونزی، ازبکستان، استرالیا، آلمان، یونان، قزاقستان، روسیه، بلژیک، گرجستان، عراق، هند، قرقیزستان، کاستاریکا، رومانی، ارمنستان، تاجیکستان و ایران در این جشنواره شرکت کرده‌اند.

موسسه فرهنگی اکو با هدف تبادل تجربه‌های هنری میان هنرمندان معاصر با تاکید بر زمینه‌های هویت فرهنگی در آثار هنرمندان معاصر جهان به‌ویژه ده کشور عضو اکو، نخستین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی اکو را برگزار می‌کند.

 

کد خبر 163520

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار هنر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار