شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۰:۴۷
۰ نفر

همشهری آنلاین: علیرضا کریمی صارمی، مسعود زنده روح کرمانی و سعید دستوری به عنوان داوران جشنواره عکس "بوی عیدی" معرفی شدند.

عکاسی

به گزارش همشهری آنلاین، هیأت دوران اشاره شده، آثار رسیده به جشنواره عکس "بوی عیدی" را از 1 تا 5 اردیبهشت ۱۳۹1 بررسی و پس از آن در مراسمی به نفرات اول تا سوم برگزیده شده به ترتیب مبلغ پانزده، ده و پنج میلیون ریال جایزه نقدی یا تجهیزات عکاسی اهدا خواهد شد.

مراسم اختتامیه و اهدای جوایز این جشنواره خرداد‌ماه سال آینده در نگارخانه ایوان برگزار و 40 عکس‌ برگزیده به مدت یک هفته در همین مجموعه به نمایش در خواهد آمد.

شرکت فرهنگ فیلم تهران پیش از این طی فراخوانی از کلیه علاقمندان به عکاسی برای حضور در این جشنواره با هدف به ثبت رساندن جلوه‌ها و تصاویری از آئین و رسوم نوروز دعوت کرده بود.

بنا بر اعلام دبیرخانه جشنواره، حضور برای عکاسان و علاقمندان آزاد خواهد بود و هر عکاس می‌تواند حداکثر 5 قطعه عکس به صورت رنگی یا سیاه و سفید به دبیرخانه این جشنواره ارسال کند.

علیرضا کریمی صارمی مدیر گروه عکاسی دانشکده خبر و تدریس برخی دروس تخصصی عکاسی نیز در این دانشکده از جمله فعالیت‌های او هستند.

وی که بنیانگذار و رئیس آژانس عکس ایران است، تاکنون در تعداد بسیاری نمایشگاه عکس به صورت انفرادی شرکت داشته است.

مسعود زنده روح کرمانی فارغ التحصیل رشته تولید با گرایش عکاسی دانشکده صدا و سیما است.

سعید دستوری نیز متولد ۸ خرداد ۱۳۲۸ تهران است.

وی فارغ التحصیل رشته حقوق قضایی در سال 1350 از دانشگاه تهران است. در سال 1355 دوره‌ای 2 ساله را در کالج کامپتون کالیفرنیا به رشته عکاسی پرداخت.

مدرس دانشگاه هنر، ایران، شرکت نفت، خانه عکاسان ایران، موسسه طبیعت، موسسه علمی و فرهنگی فرهنگ فیلم تهران و همچنین همکاری با مطبوعات در زمینه چاپ عکس، نقد و تحلیل عکس، نظریه های عکاسی و ...، سردبیر مجله عکاسی خلاق، داور مسابقات عکاسی داخلی و خارجی ، برنده جایزه اول فستیوال کارسون کالیفرنیا، برنده جایزه اول اولین نمایشگاه ایرانگردی، شرکت در نمایشگاه‌های گروهی عکاسی ایرانی وخارجی و عضویت در هیأت مدیره انجمن عکاسان ایران در کارنامه وی مشاهده می‌شود.

 

کد خبر 163178

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز