همشهری آنلاین: رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: بلیت سفرهای نوروزی برون شهری از یکشنبه 23 بهمن به صورت اینترنتی پیش فروش می‌شود.

شهریار افندی زاده در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر با بیان اینکه طرح سفرهای نوروزی از 25 اسفند آغاز و تا 15 فروردین سال 91 ادامه خواهد یافت، گفت: افرادی که قصد سفرهای برون شهری و استفاده از حمل و نقل عمومی را دارند می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی www.mosaferyar.ir بلیت خود را تهیه کنند.

وی افزود: امسال در بیش از هزار مرکز در سراسر کشور عملیات پیش فروش بلیت برای سفرهای نوروزی انجام می‌شود.

افندی زاده گفت: سال گذشته سه میلیون بلیت با شیوه پیش فروش تهیه شد و 43 میلیون مسافر نیز با حمل و نقل عمومی جابجا شدند.

وی پیش بینی کرد: امسال 6 تا 10 درصد سفرهای برون شهری با وسایل نقلیه عمومی بیشتر از سال گذشته شود.
افندی زاده گفت: استفاده از سرویس‌های سواری دربستی امسال مورد توجه قرار گرفته و مردم می‌توانند با دراختیارگرفتن این سرویس‌ها سفر کنند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به اینکه امسال استفاده از مینی بوس‌های ویژه برای سفرهای نوروزی در دستورکار قرار دارد افزود: حدود 4 هزار مینی بوس ویژه در ناوگان مینی بوسرانی نیز اماده خدمات رسانی به مسافران نوروزی خواهند بود.

افندی زاده گفت: برای ارائه خدمات بهتر و یک سر خالی برگشت ناوگان، قیمت بلیت‌ها از 25 اسفند تا 15فروردین 20درصد افزایش می‌یابد و از 15فروردین تمام شرکت‌ها و موسسات حمل و نقل موظفند قیمت‌ها را به روال سابق برگردانند.

کد خبر 160130
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار ثبت نام و قیمت خودرو

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز