مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۰ - ۰۹:۰۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: رئیس کمیته حقوق بشر مجلس هشتم از تنظیم نامه اعتراض آمیز مجلس به اقدامات تروریستی امریکا و غرب علیه دانشمندان هسته ای کشور خبر داد و گفت: با نهایی شدن این نامه در جلسه این هفته کمیسیون حقوق بشر مجلس اعتراض خود را به دبیر کل سازمان ملل و اتحادیه اروپا اعلام خواهیم کرد.

زهره الهیان در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه خصومت غرب و امریکا نسبت به پیشرفت های درخشان ایران در حوزه علم و فناوری کاملاً مشهود است، گفت: ما جزء کشورهایی هستیم که بیشترین سرعت علمی را در علوم مختلف به ویژه علوم هسته ای داریم و به این جهت آمریکا از این پیشرفت های علمی عصبانی است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ترور ۴ دانشمند هسته ای کشورمان تا کنون و دستگیری استاد دانشگاه و دانشمند ایرانی در امریکا، تصریح کرد: اینگونه اقدامات نشان دهنده عجز و ناتوانی آمریکایی هاست و در این راستا مجلس شورای اسلامی اعتراض خود را به این اقدامات به مجامع بین المللی و سازمان ملل اعلام خواهد کرد.

وی با بیان اینکه ترور دانشمندان کشورمان با قوانین و موازین حقوق بشری همخوانی ندارد، گفت: امریکا و انگلیس و موساد با همکاری گروه‌های تروریستی، مستقیماً در این ترورها نقش داشته‌اند و غرب با اینکه همواره شعار حقوق بشر را می دهد در عمل نقض حقوق بشر را سرلوحه خود قرار داده است.

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس هشتم از تنظیم نامه اعتراض آمیز مجلس به بان کی مون دبیر کل سازمان ملل و اتحادیه اروپا در خصوص اقدامات تروریستی غربی ها علیه ایران خبر داد و گفت: اعتراض ایران به سنگ اندازی آمریکا و غرب علیه فعالیت های صلح آمیز هسته ای کشور، به زودی به آنها خواهد رسید.

الهیان این اقدامات را نوعی جنگ روانی علیه کشور عنوان کرد و افزود: غرب از هر فرصتی برای ممانعت از پیشرفت علمی کشور استفاده می‌کند اما این سنگ اندازی ها نه تنها مانع پیشرفت علمی کشور نمی شود بلکه انگیزه مردم را در جهت پیشبرد مقاصد کشور بیشتر خواهد کرد.

 

کد خبر 158789
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار