شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۸:۵۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: روسیه با پیش‌نویس قطع نامه اروپایی عربی به شورای امنیت سازمان ملل علیه ناآرامی‌های چند ماه اخیر سوریه مخالفت کرده است.

روسیه

به گزارش پرس تی وی، و به نقل از راشاتودی، ویتالی چرکین نماینده روسیه در سازمان ملل از صدور این پیش‌نویس به شدت ابراز ناامیدی کرده است.

چرکین گفت: از این پیش نویس پیشنهادی نمی‌توان برای حل بحران کنونی در منطقه استفاده کرد.

چرکین اتحادیه عرب را به تلاش برای اعمال راه حل به منظور زیر سوال بردن روند تلاش برای حل سیاسی ناآرامی‌های سوریه متهم کرد.

اتحادیه عرب در پیش نویس قطع نامه پیشنهادی خود انتقال قدرت از بشار اسد رئیس جمهور سوریه به معاونش را مطرح کرده است.

چرکین افزود این پیش نویس نه تنها به همه خطوط قرمز ما بی توجه است بلکه در آن عناصر دیگری وجود دارد که از نظر ما غیرقابل قبول است.

وی گفت: اتحادیه عرب ممکن است نظرات خود درباره مذاکرات سیاسی را داشته باشد. مسلما آنها درباره ابراز عقاید شان آزاد هستند اما شورای امنیت سازمان ملل نباید به ابزاری برای اعمال راه حل های خاص علیه کشورهایی از جمله سوریه استفاده شود.

چین و روسیه در اکتبر ۲۰۱۱ پیش نویس قطع نامه اروپایی که سوریه را محکوم کرده و این کشور را به اعمال تحریم تهدید می کرد، وتو کردند.

سوریه از ماه مارس ۲۰۱۱ صحنه ناآرامی بوده است.

غرب و مخالفان دولت سوریه دولت این کشور را به کشتار معترضان متهم می‌کنند.

این درحالی است که دمشق شورشیان، خرابکاران و گروه ‌های مسلح را عامل ناآرامی و خشونت‌‌های خونین این کشور می‌داند و تاکید دارد که این ناآرامی‌ها از خارج از کشور هدایت می‌شود.

کد خبر 158589
منبع: همشهری آنلاین

پر بیننده‌ترین اخبار روسیه‌ و قفقاز

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز