مجموع نظرات: ۰
شنبه ۳ دی ۱۳۹۰ - ۰۷:۳۸
۰ نفر

همشهری آنلاین: یک کره عجیب به وزن 6 کیلوگرم به شکل اسرارآمیزی در 750 کیلومتری پایتخت کشور نامیبیا به زمین سقوط کرد

کره فلزی اسرار آمیز که در نامیبیا سقوط کرد

علاوه بر بارش شگفت انگیز دانه‌های درشت تگرگ در بیابان نامیبیا، اکنون کره‌های فلزی نیز می‌بارند.

به نظر می‌رسد که این خبر جعلی باشد اما واقعاً اتفاق افتاده است. درحقیقت، در نیمه ماه نوامبر در فاصله 750 کیلومتری پایتخت نامیبیا یک کره فلزی به وزن 6 کیلوگرم و قطر حدود یک متر به زمین سقوط کرد و در اثر برخورد، حفره‌ای به عمق 33 سانتیمتر و عرض 4 متر ایجاد کرد.

جنبه شگفت انگیز این خبر در این است که با وجود اینکه یک ماه از این رویداد عجیب می‌گذرد هنوز کسی نمی‌داند این توپ از کجا آمده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، پل لودیک، رئیس مرکز تجسس نامیبیا در این خصوص توضیح داد: "ساکنان و مقامات دهکده صدای انفجارات مختلفی را در شعاع سه کیلومتری شنیدند و بعد از 5 روز، این شیء کروی شناسایی شد."

این توپ اسرارآمیز فلزی از فاصله 18 متری از محل برخورد، به خوبی قابل مشاهده بود. به نظر می‌رسد داخل این کره خالی باشد اما هنوز هیچکس این مسئله را تائید نکرده است.

مورد این توپ به حدی غیرقابل توضیح است که در روزهای آینده کارشناسان ناسا و اسا نیز به بررسی آن خواهند پرداخت.

به گفته "لودیک"، این امکان وجود دارد که این شی، قطعات مربوط به یک فضاپیما باشد. هرچند هنوز مشخص نیست که این توپ مربوط به یک فناوری انسانی است یا خیر.

پیش از این کره‌های مشابهی در مناطق دیگر زمین شناسایی شده بودند. برای مثال، در سال 2008 در یک کشتزار در برزیل یک توپ فلزی آسمانی شناخته شد.

در سال 2007 نیز یک کشاورز در استرالیا یک توپ دیگر را در مرزعه خود پیدا کرده بود.

کد خبر 154724
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دانش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز