سه‌شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۰ - ۱۰:۴۱
۰ نفر

همشهری آنلاین – زهره بانی: انگیزه و اشتیاق برای انجام هر کاری تنها عاملی است که با موانع بیگانه است و می‌تواند هر عامل بازدارنده‌ای را از سر راه موفقیت بردارد

انگیزه لازمه نیل به اهداف

اشتیاق و علاقه برای انجام کارها، نیرویی است که به انسان‌ها کمک می‌کند تا تمرکز لازم برای به دست آوردن اهداف متعالی را پیدا کنند. این شور و شوق هیچ محدودیتی نداشته و از ارتباطات خصوصی بین انسان‌ها تا امور روزمره را می‌تواند شامل شود. اشتیاق و علاقه چیزی است که زندگی را ارزشمند می‌سازد. اگر در زندگی شور و شعف وجود نداشته باشد، کمتر رویایی به حقیقت می‌پیوندد.

زمانی که افراد با شور و اشتیاق کاری را انجام می‌دهند، مولدتر و پربارتر می‌شوند. هنرمندان برای چیزی که خلق می‌کنند، آتش نشانان برای نجات جان مردم و پلیس‌ها برای مبارزه با جنایتکاران، انگیزه و اشتیاق دارند، به همین دلیل هم هست که در کار خود موفق هستند. شور و اشتیاق باید وجود داشته باشد تا رویاها به واقعیت بپیوندند و به اهداف بزرگ‌تر در زندگی دست پیدا کنیم.

آفت شور و شوق، یکنواختی است. بارقه‌های اشتیاق در همین یکنواخت شدن شکل زندگی از بین می‌روند. اما خبر خوب اینکه اشتیاق پدیده‌ای برگشت پذیر است و هر زمان که مصمم به احیای آن شوید با کمی تمرین می‌توانید آن را بازیابی کنید.

قدر هر چیزی را بدانید

بیاموزید که قدر و ارزش چیزهای هر چند کوچک را هم در زندگی بدانید که این قدرشناسی، لازمه ایجاد اشتیاق در همه امور است.

حتی در یک زندگی متوسط هم چیزهای بسیاری برای شکرگزاری وجود دارد. شکرگزار بودن برای چیزهای کوچک زندگی، همانند نوری تازه است که بر اشتیاق خاموش شده می‌تابد و جان دوباره به آن می‌دهد. شکرگزاری موجب ایجاد گرایشات مثبت می‌شود و گرایشات مثبت، انگیزه و اشتیاق را می‌افزاید و درنتیجه، همین اشتیاق مثبت باعث موفقیت‌های بیشتر در زندگی می‌شود.

قدردانی

هوشیارانه تلاش کنید

برای مثبت اندیشی و پیدا کردن شور و شوق در همه امور، هوشیارانه تلاش کنید. پیدا کردن نگرش مثبت، کمی تمرین و تلاش لازم دارد. به بچه‌ها داشتن اعتماد به نفس را آموزش دهید. وقتی بزرگ‌تر می‌شوند، درمی‌یابند که زندگی پر از ناامیدی‌هاست اما باید آموخته باشند که" به بدترین‌ها فکر کنند اما به بهترین‌ها امید داشته باشند" و یاد بگیرند که هر چقدر هم کم سن و سال باشند اگر بخواهند کاری را انجام بدهند حتما موفق می‌شوند. هیچ وقت برای تصمیم گیری و ایجاد تغییرات مثبت در زندگی دیر نیست.

به هرآنچه می‌خواهید دست پیدا کنید

برای رسیدن به هدف، فقط لازم است قدرشناس و شکرگزار باشید و هر موقعیتی را برای تلاش هوشیارانه در جهت نیل به هدف مغتنم بشمارید. رسیدن به اهداف با شور و شوق، بسیار ساده است. حقیقت این است که خود ما اغلب کارها را خیلی پیچیده‌ می‌کنیم.

علاقمندی و اشتیاق کمک می‌کند تا رویاهای کسانی که شجاعت کافی برای پیگیری آرزوهای‌شان را دارند به حقیقت بپیوندد.

بزرگ‌ترین یافته‌های بشر در زندگی، همان‌هایی هستند که با شور و شوق فراوان پیگیری شده‌اند. رویاهای کسانی به واقعیت پیوسته که خواهان به واقعیت رسیدن آنها بودند.

سختی‌های زیادی در زندگی وجود دارد که هر یک از ما به نوعی، بسیاری از آنها را تجربه کرده‌ایم. در مواجهه با مشکلات دو نوع واکنش می‌توان داشت، یکی غرق در مشکل شدن و در نهایت تسلیم شدن است و دیگری غلبه بر مشکل است، با مثبت اندیشی و تبدیل کردن مشکل به یک هدف پر از انگیزه و التهاب.

ایمان داشته باشید که فقط از دست دادن انگیزه و اشتیاق است که می‌تواند مانع دست یابی انسان به اهداف شگرف و متعالی در زندگی باشد.

http://en.amerikanki.com

کد خبر 153725
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار