یکشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۰ - ۱۳:۰۲
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: شبکه تلویزیونی بازار امروز 29 آبان 90 افتتاح شد.

tv

به گزارش واحد مرکزی خبر، این شبکه که با هدف معرفی کالا و خدمات متنوع ایرانی راه اندازی می شود رونق و تقویت اقتصاد ملی را با ارائه خدمات تلویزیونی به تهیه کنندگان و مصرف کنندگان در دستور کار خود دارد.

رئیس سازمان صدا و سیما در مراسم افتتاح شبکه ی بازار گفت: راه اندازی این شبکه گامی موثر در تحقق اهداف «سال جهاد اقتصادی» است.

آقای ضرغامی با اشاره به اینکه رونق و تقویت اقتصاد ملی از اهداف مشترک برنامه ریزان اقتصادی و مدیران اجرایی کشور است افزود: آموزش اصلاح الگوی مصرف به وسیله تلویزیون که گسترده ترین رسانه است یکی از راه های رسیدن به رونق اقتصادی در عرصه ی ملی است.

رئیس رسانه ملی کارکرد شبکه ی بازار را معطوف به حمایت از تولید کنندگان داخلی و مصرف کنندگان دانست و افزود: راه اندازی این شبکه در سطح اقتصادی کلان موجب سرعت در افزایش شاخص های ملی اقتصادی و در سطح خرد به شکوفایی بنگاه های کوچک و متنوع و متوسط منجر خواهد شد.

آقای ضرغامی عزم رسانه ملی برای تأکید بر کالاهای تولید داخل را تلاشی در خور دانست که با هدف حمایت از تولید کنندگان و حذف عوامل واسطه ای در چرخه توزیع، کاهش قیمت نهایی کالا را در پی دارد.

وی با اشاره به اینکه ارتقای دانش خرید و مصرف و توانمندسازی عموم مردم، اعمال نظام نظارتی بر پذیرش کالاها و خدمات و اعمال نظام ضمانت کالا منجر به تقویت فرهنگ کیفیت در تولید و مشتری مداری در فروش خواهد شد تصریح کرد: اطلاع رسانی برای خرید آسان و مطمئن، تأمین نیاز خانم های خانه دار از طریق معرفی کالاهای پرکاربرد، تسهیل در تصمیم گیری، مشاوره در انتخاب، اطلاعات روز آمد و کارآمد از مراکز فروش کالا در همه زمینه ها از اهداف راه اندازی شبکه بازار است.

آقای ضرغامی شبکه ی بازار را فضای مناسب برای تبلیغ اجناس ارزان برای مصرف اقشار ضعیف و متوسط جامعه معرفی کرد و گفت: راهنمایی خانواده های ایرانی در کاهش سفرهای غیرضرور و صرفه جویی در وقت و ایجاد فرصت برای انتخاب بهتر از دیگر خدماتی است که این شبکه به مخاطبان خود ارائه می دهد.

معرفی بنگاه‌ها و مراکز خدماتی کوچک از طریق پخش نیازمندیها و ایجاد امکان برای ارتباط آنها با مشتریان، حمایت از تولید کنندگان از طریق معرفی کالا به وسیله شبکه سراسری بازار از دیگر برنامه‌هایی است که برای بینندگان این شبکه تدارک دیده شده است.

رئیس سازمان صدا و سیما در پایان اظهار امیدواری کرد راه اندازی این شبکه غرور، نشاط و باور ملی نسبت به کالاهای داخلی را فراهم کند و آشنا سازی آحاد مردم با خدمات متنوع موجود در کشور و رفع نیازهای آنان را در پی داشته باشد.

شبکه سراسری بازار که از امروز کار خود را به صورت رسمی آغاز می کند هم اکنون از کانال 16 گیرنده های زمینی دیجیتال قابل دریافت است و به صورت 24 ساعته کالاو خدمات متنوع ایرانی را به مخاطبان معرفی می کند.

کد خبر 151646
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز