همشهری‌آنلاین: کارگردان تله فیلم «حدس بزن چه کسی برای عید می‌آید» که از اول فروردین ماه پخش در حال پخش است، گفت: بسیاری از فیلم‌های سینمایی ما به تله‌فیلم شبیه شده‌اند.

telefilm

رضا بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون ایسنا، بیان کرد: تله‌فیلم‌ها نمی‌توانند جایگزین فیلم‌های سینمایی شوند، اما ساختن تله‌فیلم، همخوان با سیاست‌ها و ممیزی‌های تلویزیون و برای مخاطبان آن، از ویژگی‌های تلویزیون است.

وی افزود: فیلم‌های سینمایی برای مخاطبان سینما ساخته می‌شوند و اکنون نیز به تله‌فیلم شبیه شده‌اند؛ یعنی مشکل از سینماست که یا سرمایه‌گذاری‌ها کم است و یا سوژه‌ها به گونه‌ای است که بسیار تلویزیونی شده‌اند.

این کارگردان خاطرنشان کرد: اگر بیشتر به کیفیت تله‌فیلم‌ها پرداخته شود و به کمیت اهمیت داده نشود، تله‌فیلم‌ها می‌توانند برای تلویزیون و مخاطبان آن مناسب باشند.

بهشتی به خبرنگار ایسنا گفت: بخشی از فیلم‌هایی که برای سینما ساخته می‌شوند، با ممیزی‌های تلویزیون همخوانی ندارد، به همین دلیل پخش نمی‌شوند و اگر هم به روی آنتن بروند، باید سانسور شوند که این مناسب نیست؛ یا باید ممیزی‌های تلویزیون و سینما یکی شوند و یا اگر قرار است متفاوت باشند، سانسور شوند.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر این‌که آیا پخش فیلم‌های تلویزیونی در نوروز می‌تواند برای مخاطب جذاب باشند؟ بیان کرد: اگر داستان خوبی داشته باشیم می‌تواند جذاب باشد؛ یعنی اگر دست نویسنده کمی بازتر باشد، می‌توان فیلم‌های خوب و جذاب برای تلویزیون ساخت.

رضا بهشتی هم‌چنین درباره‌ی کار جدید خود نیز گفت: در حال نگارش یک سریال 13 قسمتی به‌ نام «هیچکس» بودم که «حدس بزن چه کسی برای عید می‌آید» پیشنهاد شد. بعد از تمام‌شدن این مجموعه فیلمنامه‌ی «هیچکس» را کامل می‌کنم و نیمه‌های اول سال آینده ساخت آن را نیز شروع خواهم کرد

کد خبر 130900

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سینما

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار