چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۵ - ۰۵:۱۵
۰ نفر

همشهری آنلاین-صدف کوه‌کن: ضرب المثل "یک سیب در روز شما را از دکتر بی نیاز می کند" را به "یک لیوان آب سیب در روزشما را از مراجعه به متخصص قلب، بی نیاز می کند"، تغییر دهید.

 چرا که گروهی از محققان دانشکده پزشکی یو سی در ایالات متحده آمریکا دریافته اند که نوشیدن آب سیب از ابتلا به بیماری های  قلب و عروق و نهایتا سکته های قلبی ، پیشگیری می کند.

 به گزارش خبرگزاری بی بی سی، دانشمندان این اثرات مثبت را وجود فیتو نوترینت ها می‌دانند. بررسی های متعدد دانشمندان، حاکی از آن است که فیتونوترینت ها در کاهش ldl ( کلسترول بد) بسیار کارآمدند واز اکسید شدن آن جلوگیری می کنند و درواقع خاصیت آنتی اکسیدانی دارند.

چرا که زمانی که ldl اکسید می شود ، موادی به نام "پلاک" را به وجود می آورد که پلاک‌ها با چسبیدن به دیواره عروق ، باعث تنگ شدن دیواره رگها شده ، تصلب شرائین و  سکته‌های قلبی می شوند.

دایان هیسون- متخصص تغذیه و  رئیس تیم تحقیق – می گوید:" تحقیقات قبلی نیز نشانگر آن بود که مصرف میوه و سبزی از خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی می کاهد، امااین اولین تحقیق کلینیکی است که به بررسی ترکیبات فعال و سودمند در آب سیب و میوه سیب می پردازد."

جالب است بدانید که  این بررسی ها نشان داد که تنها پس ازشش هفته نوشیدن آب سیب، اثرات سودمند آن ظاهر می شود.

خانم هیسون، معتقد است که "تنها با ایجاد این تغییرکوچک دررژیم غذایی وگنجاندن میزان متوسطی از آب سیب (1 لیوان آب سیب خالص یا دو عدد سیب کامل) در برنامه غذایی روزانه قادر به کاهش خطر ابتلا به  بیماری های قلبی و عروقی به طرز چشمگیری خواهیم بود.

کد خبر 15095

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار