مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۰ - ۱۷:۵۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: رئیس‌جمهور با تبریک عید قربان به تمام مسلمین جهان اظهار داشت: عید قربان به عنوان یکی از بزرگترین اعیاد به معنای بریدن کامل انسان از خود و پیوستن به امام هستی و خدای متعال است.

به گزارش واحد مرکزی خبر، آقای احمدی نژاد امروز در جلسه هیئت دولت که به دلیل همزمانی با روز عرفه صبح برگزار شد، عرفات را نقطه اتصال با امام هستی دانست و گفت: اگر حضور امام در عرفات نباشد، عرفات معنی ندارد؛ همه به مکه می‌روند تا به آسمان متصل شوند و اگر حلقه‌ای که افراد را به آسمان متصل می‌کند، نباشد، انسان‌ها هر قدر راز و نیاز کنند، نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

رئیس جمهور دعای امام حسین(ع) در روز عرفه را دارای فضایل بی پایان توصیف کرد و افزود: دعای عرفه امام حسین (ع) دعایی است که همه حقایق به زیبایی و با دقت و ظرافت در آن آمده است.

دکتر احمدی‌نژاد در ادامه با بیان اینکه مناسک حج باید با معرفت انجام شود، تصریح کرد: معرفت حج یعنی امام، همه چیز امام است؛ اصل معرفت، بصیرت، حقیقت، عبادت و معنویت امام است.

در ادامه جلسه هیئت دولت به منظور رفع دغدغه‌های مقام معظم رهبری در خصوص عقب‌ماندگی استان کرمانشاه و لزوم حرکت منسجم و برنامه‌ریزی شده و سرعت بخشیدن به توسعه استان و نظارت و پیگیری تصمیمات و اجرای پروژه‌ها، کارگروهی با مسئولیت معاون اول رئیس‌جمهور و عضویت وزرای ذی‌ربط تشکیل شد.

همچنین هیئت دولت آقای آزاد را به عنوان استاندار جدید قزوین انتخاب کرد و از خدمات ارزنده آقای عجم استاندار قبلی این استان تقدیر شد.

وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز از جانب هیئت دولت مکلف شد تا به پرداخت سود سهام عدالت به کلیه اشخاصی که تاکنون سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده اند، اقدام کند.

در این جلسه تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی که از جانب معاونت امور مجلس رئیس‌جمهور به منظور اخذ نظر هیئت دولت ارایه شد، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نظر دولت در خصوص طرح‌های مذکور اعلام و مقرر شد تا معاونت امور مجلس نظر دولت را به مجلس شورای اسلامی اعلام کند.

کد خبر 150487
منبع: همشهری آنلاین

دیدگاه خوانندگان

وبگردی