همشهری آنلاین: رئیس‌جمهور با بیان اینکه ولایت فقیه راه تحقق حکومت جهانی است، گفت: امروز فرصت بزرگ تاریخی در اختیار ملت ایران قرار گرفته تا اندیشه و مکتب نجات‌بخش خود را به ملت‌ها معرفی کند و در ایجاد این فرصت نقش امام راحل و رهبری عزیز بر همگان واضح و مبرهن است. رئیس جمهور در جمع مردم بیرجند هم سخنرانی کرد.

محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور شامگاه سه‌شنبه در دیدار علما و روحانیون استان خراسان جنوبی عالمان دینی را ترویج‌دهندگان اسلام ناب محمدی(ص) دانست و اظهار داشت: دولت تلاش کرده بخش قابل توجهی از بودجه را به تقویت مسایل فرهنگی و دینی اختصاص دهد، اما باید توجه داشت که در طول چهار، پنج سال نمی‌شود بی‌توجهی‌های پنجاه‌، شصت ساله را جبران کرد؛ اما به هر حال دولت مصمم است این مسیر را در حد توان ادامه دهد.

 تحولات جهانی مسئولیت ملت ایران و علمای دینی را مضاعف کرده است

به گزارش خبرگزاری فارس، رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز در نقطه عطف تاریخی قرار گرفته‌ایم و تحولات جهانی مسئولیت ملت ایران و علمای دینی را مضاعف کرده است، گفت: مارکسیست به تاریخ پیوست و به موازات آن جریان اومانیستی لیبرال که محصول بیرونی آن نظام سرمایه‌داری و دموکراسی است و نسبت به مارکسیست‌ها فریبنده‌تر و تاثیرگذارتر عمل کردند به فضل الهی در عمل به پایان راه رسیده است و امروز جهان نیازمند راه و اندیشه جدیدی است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه اندیشه و راه غیرالهی نمی‌تواند بشریت را به سعادت و رستگاری برساند، اظهار داشت: امروز دنیا دچار خلاء تئوریک است چرا که در دو دهه گذشته هیچ گونه زایش فکری بوجود نیامده و در چنین شرایطی، تنها نظام جایگزین وضع فعلی جهان آن چیزی است که ملت ایران 1400 سال است که به دنبال حاکمیت آن هستند.

رییس جمهور با بیان اینکه پاکی، عدالت، کرامت و توحید خواسته همه ملت‌هاست، تصریح کرد: امروز یک فرصت تاریخی بوجود آمده تا آرزوی انبیاء و اولیاء الهی را برآورده سازیم و باید توجه داشت که اگر فرصت را از دست بدهیم دیگران مجدداً در قالب و چهره جدیدی اندیشه ضدانسانی خود را عرضه کرده و بر جهان و بشریت مسلط خواهند شد.

وی مسئولیت اصلی حوزه‌های دینی را پاسخ به نیازهای اصلی بشری دانست و گفت: کسانی در تاریخ ماندگار هستند که در مرزهای پاسخ به نیازهای بشری حرکت کنند.

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: امروز زمان آن است که ابعاد و ویژگی‌های حکومت جهانی و اندیشه امام هستی را در داخل و خارج کشور تبیین و ترویج کنیم، چرا که حل مسایل جهانی نیازمند راه‌حل‌های الهی و آسمانی است و بی‌تردید هر جا که حقیقت امام و انسان کامل مطرح شود همه فطرت‌های پاک از آن استقبال خواهند کرد.

رییس جمهور با اشاره به اینکه بزرگترین ماموریت شیطان این است که ذهن و قلب انسان‌ها را از امام هستی غافل کند، اظهار داشت:‌ انسان زمانی که از یاد امام غافل شود، دیگر مهم نیست که مشغول چه عملی است. کسی که در صحنه عاشورا حاضر نشد و در حقیقت ارتباطش با امام قطع شد، دیگر مهم نیست که مشغول عبادت یا عمل دیگری باشد.

 ولایت فقیه راه تحقق حکومت جهانی است

احمدی‌نژاد با بیان اینکه برخی انسان‌های کوچک و کوته‌فکر زمانی که از حکومت جهانی سخن گفته می‌شود، آن را در مقابل ولایت فقیه عنوان می‌کنند، تصریح کرد: معتقدیم ولایت فقیه راه تحقق حکومت جهانی است و نظام ولایت فقیه دعوت بشریت به امام عصر(عج) و برپایی حکومت جهانی می‌باشد.

رییس جمهور اضافه کرد: امروز فرصت بزرگ تاریخی در اختیار ملت ایران قرار گرفته تا اندیشه و مکتب نجات‌بخش خود را به ملت‌ها معرفی کند و در ایجاد این فرصت نقش امام راحل و رهبری عزیز بر همگان واضح و مبرهن است.

احمدی‌نژاد گفت: دشمنان و بدخواهان قصد دارند ملت ایران را به مسایل فرعی مشغول کنند که باید در مقابل آن هوشیار بوده و در مسیر برپایی حیات طیبه و سعادت و پیشرفت گام برداشت.

در ابتدای این دیدار نماینده ولی فقیه در استان و حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیمی نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی ضمن خوش‌آمدگویی به رییس‌جمهور از تلاش‌های خالصانه و خستگی‌ناپذیر دولت در حوزه دین و تقویت فعالیت‌های دینی قدردانی کردند.

قذافی را کشتند تا نتواند اعتراف کند

محمود احمدی نژاد در چهارمین سفر استانی هیئت دولت به استان خراسان جنوبی ، در اجتماع باشکوه مردم بیرجند مشکلات جامعه بشری را ناشی از حاکمیت اندیشه های غیر الهی و انسان های غیر مومن، ناصالح و خودخواه بر مراکز اصلی جهانی دانست و گفت : در طول تاریخ همواره و فساد ، ظلم ،تبعیض و تحقیر و نگه داشتن ملت ها در فقر و عقب ماندگی ناشی از حاکمیت حاکمان ناصالح ، خودخواه و طاغوت های فاصله گرفته از اندیشه های الهی و راه انبیاء بر ملت ها بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رئیس جمهور خاطر نشان کرد : هیچ جنگ ، کشتار ، فساد گسترده و ظلم ماندگاری در تاریخ وجود ندارد مگر اینکه به واسطه اندیشه های ناصالح و عمل قدرتمندان فاسد و خودخواه به وجود آمده باشد .

احمدی نژاد گفت : سلطه گران یک دوره طولانی، برده داری و استعمار را تحمیل کردند اما ملت ها با حرکت های آزادی بخش خود در مقابل سلطه گران موفق شدند در مقاطع کوتاهی به طور نسبی و در گوشه و کنار جهان طعم آزادی و عزت را بچشند، اما طاغوت ها و خودخواهان از ادامه اقدامات زشت خود دست برنداشته و این بار با تغییر چهره و پنهان شدن در پشت نهادها و سازمان های بین المللی که اسامی زیبا و انسانی دارند می خواهند همان اعمال استعماری خود را تکرار کنند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه قدرت های سلطه گر حدود صد سال قبل با زمینه چینی و اقدامات نظامی ، خاورمیانه و شمال آفریقا را به بهانه های مختلف از جمله مقابله با حکومت عثمانی و برخی ادعاهای واهی به اشغال خود درآوردند، خاطر نشان کرد: در این دوره دولت انگلیس و برخی همپیمانان آن مهمترین منطقه جهان به لحاظ انرژی و استعدادهای طبیعی را تصرف کرده و زیر سلطه حاکمیت نظامی حکومت های وابسته به خود درآورند و انسان های قدرت طلب کوچک اما با ادعاهای بزرگ را بر ملت های مظلوم منطقه حاکم کردند تا اینکه آرام آرام ملت ها به حرکت درآمده و انقلابهایی در برخی کشورهای منطقه از جمله ایران به وقوع پیوست.

احمدی نژاد تصریح کرد: حرکت عظیم ایران به رهبری مردی الهی و آسمانی همه معادلات حاکم بر جهان را درهم شکست ونقشه قدرت طلبان را برای سلطه بر منطقه نقش برآب کرد و به واسطه انقلاب اسلامی بزرگ ایران بیداری در بین ملت ها آغاز و حرکت ملت ها علیه مستکبران اوج گرفت.

رئیس جمهور گفت : مستکبران و در راس آن دولت متجاوز آمریکا زمانی که فهمیدند منفورترین دولت ها و حاکمان در بین ملت های منطقه هستند و حرکت و اراده ملت ها علیه دولت آمریکا ، متحدین آمریکا ، رژیم صهیونیستی و اشغالگری در حال شکل گیری است، تصمیم گرفتند با تغییر چهره و شعارهای جدید خود را در کنار ملت ها قرار داده تا بار دیگر بر‌ آنان مسط شوند.

احمدی نژاد در ادامه به وضعیت لیبی اشاره کرد و با بیان اینکه ملت لیبی در مبارزه با استعمار سابقه طولانی دارد ، اظهار داشت : ملت ریشه دار و مومن لیبی برای عدالت، آزادی و برپایی ارزشهای الهی قیام کردند اما مستکبران به جای کمک بی منت به مردم با سوء استفاده از شورای امنیت فرصت را در اختیار گرفته و به بهانه کمک به مردم این کشور، ارتش ناتو را وارد عمل کرده و تقریباً تمام لیبی را به ویرانه ای تبدیل کردند.

رئیس جمهور با اشاره به اهداف کشورهای عضو ناتو برای دخالت نظامی در لیبی گفت : تسلط بر لیبی و تلاش برای تحمیل حاکمان غیر الهی و غیر مردمی بر مردم این کشور و نیز چپاول ثروت لیبی به بهانه بازسازی خرابی های ناشی از جنگ را می توان از مهمترین اهداف دخالت نظامی در این کشور دانست .

احمدی نژاد تصریح کرد : قدرت های سلطه گر ، ‌قصد دارند مشکلات و بحران اقتصادی خود را با تسلط بر کشورها و ثروت آنها جبران کنند و از همین رو امروز کشورهای عضو ناتو به دنبال تقسیم منابع و ثروت لیبی هستند و این یک خطر بزرگ برای مردم لیبی و ملت های منطقه محسوب می شود .

رئیس جمهور در ادامه خطاب به لشکریان و دولت های عضو ناتو تصریح کرد : امروز دست شما پیش ملت ها باز شده است و همه می دانند که دروغگویان بی شرم و فریبکاری هستید که صرفاً به دنبال منافع مادی و شخصی خود می باشید اما باید بدانید که دوره استعمار به پایان رسیده و دیگر هرگز برنخواهد گشت.

احمدی نژاد اضافه کرد : ناتو و دولت های سلطه گر غربی در بین ملت ها جایگاهی ندارند و رو به اضمحلال هستند و باید یقین بدانند که تکرار اشتباهات گذشته نه تنها آنها را نجات نخواهد داد بلکه سرعت اضمحلالشان را زیادتر خواهد کرد؛ از این رو به نفع خودشان است که از مسیر ضدانسانی برگردند و اندیشه های خود را اصلاح کرده و مانند سایر ملت ها زندگی کنند.

رئیس جمهور گفت : ملت های منطقه از ظلم ، اهانت و دخالت قدرت های زورگو و سلطه گر به ستوه آمده و امروز قیام های آغاز شده در بین ملت ها ، علیه سلطه گران و دیکتاتورهای ساخته شده از سوی آنان است.

احمدی نژاد با اشاره به کشته شدن معمر قذافی اظهار داشت : بعضی معتقدند وی را بلافاصله کشتند تا نتواند در جریان محاکمه خود اعتراف کند که به کدامیک از دولتهای اروپایی و غربی در جریان انتخاباتشان پول داده و با چه کسانی ارتباط داشته است؛ بدون تردید اگر قرار بود وی محاکمه شود خیلی از مسائل روشن می شد.

رئیس جمهور در ادامه اظهارات خود خطاب به مردم لیبی و گروه ها و قبایل مختلف این کشور اظهار داشت: مردم عزت آفرین و مومن لیبی از نسل عمر مختار و انقلابیونی هستند که کمر استعمار اروپایی را در لیبی شکستند و آنها را به خاک ذلت نشاندند ؛ مردم لیبی باید هوشیار و آگاه باشند که حضور و تسلط بیگانه در کشورشان اجازه پیشرفت و عزت را از آنها سلب خواهد کرد و هر تصمیم و اقدامی که تسلط و نفوذ بیگانه را در لیبی تثبیت کند حتماً علیه منافع این کشور خواهد بود .

احمدی نژاد با بیان اینکه از مردم لیبی انتظار می رود که در مقابل زیاده خواهان ایستادگی کرده و اجازه ندهند بیگانگان در کشورشان دخالت کنند ، خاطر نشان کرد: مبادا بعضی رقابت های کوچک و نقش آفرینی انسان های کوچک فرصت تاریخی عزت و افتخار را از ملت لیبی سلب کند ؛ بدون تردید مردم هوشمند و مومن لیبی متحد و یکپارچه در کنار هم خواهند ایستاد و تا آخرین نفر از نیروهای ناتو را با ذلت از کشور خود بیرون خواهند کرد .

رئیس جمهور در ادامه خطاب به ملت های منطقه با بیان اینکه آزادی ، عدالت ، کرامت و تعیین سرنوشت حق همه ملت هاست ، اظهار داشت : دولت ها و ملت ها باید با تفاهم و گفت و گو و بدون درگیری مسائل و مشکلات خود را برطرف کرده و در مسیر ساختن و آبادانی کشور خود گام بردارند چرا که بی تردید هرگونه تنش و درگیری به نفع دشمنان خواهد بود .

احمدی نژاد افزود: دولت ها باید به حق آزادی و تعیین سرنوشت ملت ها احترام بگذارند و ملت ها نیز باید به طور دوستانه و مسالمت آمیز و با همدلی مسائل خود را مطرح کرده و در مسیر تحقق آن گام بردارند و اجازه ندهند بیگانگان از مطالبات آنها سوء استفاده کنند ؛ چرا که آمریکا و متحدینش بدنبال آن هستند که از کوچکترین مسائل سوء استفاده کنند .

رئیس جمهور ایستادگی در برابر آمریکا و متحدین آن را معیار مردمی بودن و آزادیخواهی دانست و گفت : نباید اینگونه باشد که کسی در ظاهر و برای ژست های تبلیغاتی مطالبی مطرح کند اما در پشت صحنه با دشمنان ملت ها تفاهم کرده و راه را برای دخالت آنان فراهم کند؛ البته بیداری ملت ها مانع از آن خواهد شد که آمریکا و متحدینش بتوانند یک بار دیگر بر منطقه مسلط شوند .

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: اگر بخواهیم در مورد ویژگی های برجسته انسانی و ارزش های متعالی مردم خراسان جنوبی و شهرستان تاریخی بیرجند سخن بگوییم به ساعتها زمان نیاز است اما اگر بخواهیم همه این ویژگی ها را در دو کلمه خلاصه کنیم باید بگوییم مردم این دیار اولا نماد ایمان، توکل به خدا، اخلاص و اندیشه الهی هستند و ثانیاً نماد اخلاق و پایبند به اصول و ارزش های اخلاقی، الهی و انسانی هستند.

رئیس جمهور مردم خراسان جنوبی به ویژه اهالی شهرستان بیرجند را پرکار، قانع، سخت کوش، باصفا و با صداقت توصیف کرد و افزود: فرزندان این دیار همواره برای ملت ایران و در راه تعالی فرهنگ اسلام ناب محمدی موجب افتخار، عزت و پشتیبانی عظیم و ماندگار بوده اند.

احمدی نژاد اظهار داشت: با وجود همه سختی ها، اندیشه‌ها و گام های مردم این استان همواره موجب خیر و برکت برای مردم ایران بوده است.

رئیس جمهور تصریح کرد: خراسان جنوبی از جمله استان هایی است که عالمان، نخبگان، دانشمندان، ادیبان و دلسوزان فراوانی را در عرصه های گوناگون اقتصادی و فرهنگی در دامن پر مهر خود تربیت کرده و صدها و هزارها انسان فرهیخته را به ایران و بشریت تقدیم کرده است.

وی خاطرنشان کرد: مردم این دیار با لطافت و روح خستگی ناپذیر توانسته اند، پرچم عزت خود و ایران را همواره برافراشته نگه داشته و بر مشکلاتی که در اذهان انسان های عادی لاینحل می آمد، فائق آیند و امروز سربلندتر از دیروز و همیشه تاریخ زندگی می‌کنند. مردم خراسان جنوبی و بیرجند، قدرتمندتر و الهام بخش‌تر از گذشته همواره برای دیگران موجب خیر و برکت هستند.

کد خبر 149503
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز