سیاتل: زن بازیگری به‌خاطر افشای سن خود در سایت آمازون، درخواست یک میلیون دلار غرامت کرد.

وی پس از اینکه درخواستش از مسئولان سایت اینترنتی یاد‌شده برای حذف اطلاعات حاوی سن او رد شد، به دادگاه فدرال سیاتل شکایت کرد.این هنرپیشه که نامش فاش نشده مدعی شد که در سال 2008 برای نام‌نویسی در یکی از سرویس‌های این سایت، مشخصات خود را در آن ثبت کرده است. وکیل این هنرپیشه می‌گوید: وی نه‌تنها به‌دلیل افشای سن خود فرصت‌های شغلی‌اش را از دست می‌دهد بلکه طراوت و جوانی‌اش نیز در معرض خطر است.

روبات پیانیست

رم: روبات 19انگشتی، سریع‌ترین نوازنده جهان است. این روبات که تئوترونیکو نام دارد، می‌تواند همزمان با فشردن کلاویه‌های پیانو آواز بخواند و درام نیز بزند. همچنین داخل چشمان این روبات دوربین‌هایی نصب شده که باعث می‌شود به حرکات و صدای اطرافیان واکنش نشان ‌دهد. آقای متئو‌‌سوزی، مخترع این روبات در مورد 19 انگشتی بودن آن معتقد است که این تعداد انگشتان به روبات اجازه می‌دهد که ملودی‌های بیشتری بنوازد. متئو‌سوزی به خبرنگاران گفت: دست چپ تئوترونیکو نت‌های بم را پوشش می‌دهد و دست راستش نیز ملودی را می‌نوازد.

برگ سه‌ونیم متری

لندن: مردی که در تصویر مشاهده می‌کنید نه کوچک‌ترین مرد جهان است و نه با نرم‌افزار رایانه‌ای عکس را دستکاری کرده است؛ در واقع وی متصدی باغی است که یکی از بزرگ‌ترین برگ‌های جهان با پهنای 5/3‌متر در آن همچنان در حال رشد است. این برگ بومی جنگل‌های برزیل متعلق به‌گونه گیاهی Gunnera هم‌اکنون در باغی واقع در منطقه دورسِت (سواحل جنوبی انگلستان) پرورش داده می‌شود و هر روز میزبان گردشگران است. این باغ نیمه‌گرمسیری در سال 1765تاسیس شده و در‌های آن در تمام طول سال باز است.

نجات پسربچه‌ سه‌‌ساله

پکن: تلاش آتش‌نشان‌ها برای بیرون آوردن پسربچه سه‌‌ساله از چاه یک مزرعه بی‌نتیجه ماند تا اینکه خود این کودک تسمه نجات را گرفت. هنگامی که این کودک داخل چاه مزرعه‌ای در چین افتاد، دهانه 45‌سانتی‌متری و تنگ چاه، نجاتش را برای دیگران سخت کرد. آتش‌نشان‌ها نیز نخست تلاش کردند تا یک نفر از اعضای گروه را داخل چاه بفرستند تا اینکه به‌صورت اتفاقی یکی از آتش‌نشان‌ها تسمه‌ای را داخل چاه انداخت و بار‌ها و بارها از کودک خواست تا آن‌را بگیرد. پسربچه سه‌ساله نیز دستش را به سمت تسمه دراز کرد و خود را داخل تسمه حلقه‌مانند انداخت و نجات یافت.

کد خبر 148953

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار