همشهری آنلاین: سخنگوی وزارت امور خارجه درباره وضعیت آزادی دو تبعه آمریکایی، گفت: پرونده در دست قوه قضائیه است و طبق شرایطی که قوه قضائیه اعلام می‌کند می‌توانند با وثیقه آزاد شوند.

 رامین مهما‌ن‌پرست در گفت‌و‌گو با ایلنا، افزود: به هر جهت مسئولیت مسائل قضایی با قوه قضاییه است و آن‌ها باید پاسخ گو باشند.

 وی درباره بازگشت سفیر ایران به لیبی و برنامه جدید ایران در آن منطقه، گفت: سفارت ما با پیروزی مردم لیبی مجددا کار خود را آغاز کرد و در تماس با مسئولین ارشد انقلابیون کار دنبال می‌شود و امیدواریم با بازگشت آرامش و مستقر شدن یک حکومت مستقل در لیبی، بتوانیم قدم‌های محکم‌تر و سریع‌تری را در توسعه روابط برداریم.

 وی همچنین درباره وضعیت امام موسی صدر و پیگیری ایران گفت: هیچ‌گاه مسئله امام موسی صدر از دستور کار وزارت امور خارجه خارج نشده است. رژیمی که در گذشته در لیبی حاکم بود همکاری مناسبی با ایران نداشت و امکان رصد اخبار واقعی را نداشتیم، اما با پیروزی مردم و حاکم شدنشان در این کشور تلاش جدی برای روشن شدن وضعیت امام موسی صدر و همراهانشان در حال انجام است.

 مهمان‌پرست درباره مواضع ایران درباره رای گیری برای تشکیل دولت فلسطین، گفت: مهم این است که سرزمین فلسطین متعلق به مردم فلسطین است و باید زمینه حاکم شدن این مردم بر این سرزمین فراهم شود.

 وی افزود: طراحی آمریکایی صهیونیستی مورد قبول ما نیست و با آن مخالفت خواهیم کرد. باید تدبیری اندیشه شود تا حقوق مردم فلسطین به بهترین وضع اعاده شود.

کد خبر 145819
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز