همشهری آنلاین: سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به اظهارات سعود الفیصل وزیر خارجه عربستان سعودی درباره اتهامات اخیر مقامات آمریکایی علیه جمهوری اسلامی ایران گفت:

منشاء اینگونه اظهارات غیردوستانه و فاقد اعتبار، ادعاهای واهی مقامات قضایی آمریکا است که تاکنون هیچگونه سندی برای اثبات ادعاهای خود نیز ارائه نکرده‌اند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، رامین میهمان پرست گفت: شواهد موجود نشان می‌دهد که یکی از اهداف این سناریوی بی‌اساس، اخلال در روابط جمهوری اسلامی ایران با همسایگان بویژه کشورهای منطقه خلیج فارس بوده و بیانگر این است که آنان خواهان استقرار ، ثبات و مناسبات بردارانه میان کشورهای اسلامی نیستند.

وی افزود: آنچه از اتهامات و ادعاهای مقامات امریکایی برداشت می‌شود نشان دهنده سناریویی ضد ایرانی با هدف تحت الشعاع قرار دادن جمهوری اسلامی ایران و سرپوش گذاشتن بر اقدامات مداخله جویانه امریکا در نقاط مختلف جهان است که انحراف افکار عمومی از نارضایتی‌های روبه افزایش مردم امریکا را نیز دنبال می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: منطق و آینده نگری حکم می‌کند که در قبال این گونه اقدامات امریکایی با دقت و دوراندیشی برخورد شود و از اظهارنظرهای عجولانه و نسنجیده در قبال اینگونه مطالب که با هدف آشفته کردن منطقه و تخریب روابط دو کشور مطرح می‌شود، خودداری شود.

کد خبر 148514
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز