همشهری آنلاین: رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از تغییر زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی خبر داد و گفت: به دلیل دستور وزیر بهداشت مبنی بر افزایش ظرفیت کارشناسی ارشد گروه پزشکی، زمان اعلام نتایج هفته چهارم شهریور خواهد بود.

دکتر جبرائیل نسل سراجی در گفتگو با خبرگزاری مهر افزود: علیرغم اعلام آمادگی مرکز سنجش آموزش پزشکی برای اعلام نتایج در 8 شهریور ماه با توجه به سیاست های جدید ابلاغی و دستور صریح وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ضرورت استخراج نتایج بر اساس ظرفیت های جدید، زمان اعلام نتایج هفته چهارم شهریور خواهد بود.

وی افزود: پیش از این اعلام کرده بودیم آمادگی داریم که نتایج آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی را در 8 شهریور ماه همزمان با عید فطر اعلام کنیم.

نسل سراجی تاکید کرد: با توجه به اینکه ظرفیت اعلام شده بیش از ظرفیتی است که پیش از این اعلام شده بود باید استخراج نتایج بر اساس ظرفیت های جدید صورت گیرد و در مجموع به نفع داوطلبان خواهد بود چرا که افزایش ظرفیت موجب ارتقای فرد در کد رشته - محل های انتخابی خود می شود.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی یادآور شد: در ظرفیت های اعلام شده برای سال 90، حدود 35 درصد افزایش ظرفیت نسبت به سال گذشته اعلام شده بود اما به دستور وزیر بهداشت این ظرفیت ها به حدود 80 درصد افزایش خواهد یافت.

وی گفت: افزایش ظرفیت نسبت به تعداد شرکت کننده باید هر سال صورت گیرد و افزایش ظرفیت اعلامی نیز در هر دانشگاه و رشته متفاوت خواهد بود.

 آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی با رقابت 53 هزار و 300 نفر در 54 رشته و 24 شهر در روزهای دوم و سوم تیرماه برگزار شد.

کد خبر 144341

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

دیدگاه خوانندگان

وبگردی