همشهری آنلاین: رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در مراسم تشییع پیکر شهید «رجب‌پور» که روز یکشنبه در حین انجام وظیفه به شهادت رسید، از قول مساعد مسئولان ‌قضایی مبنی بر رسیدگی سریع به این پرونده خبر داد و گفت: متهم دستگیرشده این پرونده معروف به «ناصرسوزوکی» از اشرار پایتخت است.

محمدیان رئیس پلیس آگاهی

 به گزارش ایسنا، سرهنگ عباسعلی محمدیان در حاشیه مراسم تشییع پیکر شهید استوار یکم محمدرضا رجب‌پور با بیان اینکه این فرد به عنوان مامور بدرقه پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت در حین انجام وظیفه و در حین بازگشت از دادسرای ناحیه 27 مورد حمله و هجوم متهمان همراه خود قرار گرفت، گفت: این مامور بر حسب وظیفه‌شناسی و غیرت سازمانی تا پای جان بر انجام وظیفه تاکید کرد و در نهایت شقاوت یکی از متهمان وی را به قتل رساند.

 وی با بیان اینکه از لحظات اولیه دریافت این خبر بلافاصله تیم‌های ویژه‌ای تحت فرماندهی رییس پلیس آگاهی شناسایی مخفی‌گاه متهم و همدستانش را در دستور کار قرار دادند، گفت: ماموران پلیس آگاهی توانستند چندساعت پس از شهادت این مامور محدوده تردد عامل شهادت را پیدا کنند.

 متهم سعی داشت از طریق پشت‌بام متواری شود

 محمدیان با بیان اینکه عامل شهادت که «ناصرـ الف» معروف به ناصر سوزوکی روز گذشته (سه شنبه 25 مرداد) در مخفی‌گاهش در محدوده سه راه آذری دستگیر شد، گفت: متهم در هنگام دستگیری قصد مقاومت داشت و با خنجر و قمه به سمت ماموران حمله کرد و همچنین قصد داشت تا از راه پشت‌بام متواری شود اما از آنجایی که ماموران ویژه، پیش‌بینی همه‌جانبه‌ای را در خصوص دستگیری ناصرسوزوکی انجام داده بودند این فرد و همدستش روز گذشته دستگیر شدند.

 رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه ناصر سوزوکی به جرم آزار و اذیت کودکان و دیگران و همچنین جرایم مسلحانه تحت تعقیب بود، گفت: این فرد از سوی اداره شانزدهم پلیس آگاهی و همچنین به دلیل شرارت‌های مکرر از سوی پلیس امنیت تهران بزرگ نیز تحت تعقیب بود.

 وی با بیان اینکه راننده تاکسی که این حادثه در خودرو وی رخ داده است، در وضعیت مناسبی به سر می‌برد، گفت: شب حادثه (یکشنبه) خودروی مذکور کشف و به پارکینگ منتقل شد، اما از آنجایی که ممکن بود با اعلام خبر کشف خودرو متهمان متواری شوند این خبر اعلام نشد.

 محمدیان در ادامه افزود: مقامات قضایی قول مساعدی در خصوص تسریع در رسیدگی به این پرونده داده‌اند و به نظر می‌رسد با توجه به قول مساعد همکاران ما در قوه قضاییه پرونده شهادت استوار یکم محمدرضا رجب‌پور و دیگر بزه‌های انجام شده توسط ناصر در کوتاهترین زمان رسیدگی خواهد شد.

 رئیس پلیس آگاهی پایتخت در پایان افزود: تصاویر متهمان و همدستانش به زودی منتشر خواهد شد.

پیکر شهید استوار یکم محمدرضا رجب‌پور صبح روز چهارشنبه با حضور جمعی از مسئولان انتظامی و قضایی از مقابل ساختمان پایگاه دوم پلیس آگاهی واقع در زنجان شمالی تشییع شد.

کد خبر 143446
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی