گروه حوادث: به‌دنبال مرگ مرموز 5 عضو خانواده‌ای در بندرعباس، تحقیقات برای کشف علت مرگ آنها ادامه دارد.

heart

چند شب پیش اعضای خانواده‌ای در بندرعباس وقتی تصمیم گرفتند شام را دور هم صرف کنند، هرگز تصور نمی‌کردند این آخرین باری است که سر یک سفره جمع می‌شوند.از آن شب به بعد، اعضای این خانواده دچار بدحالی عجیبی شدند که کار را به بیمارستان و حادثه‌‌ای دردناک کشاند. پدر خانواده، که تنها بازمانده این حادثه است، ماجرا را اینطور توضیح داد: 28 خرداد، همراه اعضای خانواده‌ام و پدر خانمم دور هم جمع شدیم و شام کنسرو لوبیا و تن ماهی که از بیرون خریده بودیم، خوردیم.

من خیلی گرسنه بودم و بیشتر از بقیه غذا خوردم اما حدود ظهر روز بعد وقتی در محل کارم بودم، همسرم تماس گرفت و گفت که حال همه آنها بد است. او ادامه داد: با عجله خودم را به خانه رساندم و آنها را که دچار حالت تهوع شده بودند به بیمارستان بردم. بعد از معاینه پزشک، آنها حدود 5 ساعت در بیمارستان بستری شدند و بعد از رفع علائم بیماری، همراه هم به خانه رفتیم. اما ساعاتی بعد همسر و 3 فرزندم دوباره دچار حالت تهوع شدند و آنها را بار دیگر به بیمارستان انتقال دادم. بعد از انتقال بیماران به بیمارستان، تلاش پزشکان برای درمان آنها شروع شد. علیرضا 6 ساله، با توجه به حال بسیار نامناسبی که داشت دقایقی بعد دچار ایست قلبی، تنفسی شد و به‌رغم تلاش پزشکان، جانش را از دست داد.

2 کودک خردسال دیگر با توجه به تشابهی که بین علائم بیماری آنها و علیرضا بود، به سرعت به بخش مراقبت‌های ویژه انتقال یافتند اما پسر خردسال 8 ساعت بعد و دختربچه هم ساعاتی پس از آن به‌رغم تلاش بی‌وقفه پزشکان روی تخت بیمارستان جان باختند. پدر خانواده ادامه داد: از مرگ فرزندانم شوکه شده بودم و نمی‌دانستم چه کار کنم که در همین هنگام، باجناقم پدر خانمم را که 70 سال سن داشت به بیمارستان آورد. ظاهرا باخبر شدن از مرگ فرزندانم باعث شده بود که حال او بدتر شود و وقتی پزشکان با علائم کاهش فشار خون در او روبه‌رو شدند، تصمیم گرفتند وی را به بیمارستان دیگری منتقل کنند.
به این ترتیب پدر همسرم به بیمارستانی دیگر انتقال یافت اما چند ساعت بعد، از آن بیمارستان با ما تماس گرفتند و خبر دادند که او هم فوت شده است.

آنها گفتند که پدر خانمم ابتدا یک بار دچار ایست قلبی شده و با تلاش پزشکان دوباره احیا شده بود اما وقتی برای بار دوم دچار ایست قلبی شد، دیگر کسی نتوانست نجاتش دهد.ماجرای مرگ مرموز اعضای این خانواده به همین جا منتهی نشد. چرا که مادر خانواده نیز مانند فرزندانش دچار علائم نگران‌کننده بود و هر لحظه احتمال داشت وی نیز به سرنوشت بقیه اعضای خانواده دچار شود.
زن جوان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری و تلاش برای نجات جان او آغاز شد. در این مدت، با اطلاع پلیس و مسئولان بهداشت استان از حادثه، تحقیقات برای کشف راز مرگ 4 عضو این خانواده شروع شد.

خیلی زود نمونه‌هایی از کنسروها و مواد‌غذایی که اعضای این خانواده استفاده کرده بودند، جمع‌آوری و در اختیار آزمایشگاه قرار گرفت اما نتایج اولیه این آزمایش‌ها نیز نتوانست علت مرگ اعضای خانواده را مشخص کند. بنابراین نمونه‌های جمع‌آوری شده و آزمایشات سم شناسی و کالبد شکافی قربانیان به تهران ارسال شد تا در بررسی‌های دقیق و تخصصی راز مرگ عجیب قربانیان مشخص شود.
درحالی‌که تلاش برای کشف این راز ادامه داشت، از بیمارستان خبر رسید که مادر خانواده نیز بعد از چند روز جدال با مرگ، چهارم تیرماه امسال روی تخت بیمارستان جان باخت و به این ترتیب قربانیان این حادثه مرموز، به 5 نفر رسیدند. این در حالی است که بررسی‌ها برای مشخص‌شدن علت مرگ آنها ادامه دارد.

کد خبر 138989

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز