پگاه شفتی: همه دخترها دوست دارند باهوش باشند و در هر موقعیتی درست­‌ترین کار را انجام دهند

writing

اما به همین آسانی نیست؛ مگرنه؟ باهوش بودن و رفتار درست نیاز به تمرین دارد. هرچه‌قدر زودتر این تمرین آغاز شود، زودتر به آن عادت می‌­کنیم.

چه بهتر که نکته­‌ها و راهنمایی‌­های درست را از نوجوانی یاد بگیریم و تمرین را هم از نوجوانی آغاز کنیم.

مجموعه کتاب پنج­‌جلدی «آنچه دختران باهوش باید بدانند» بهترین راهنمایی و راهکار را برای باهوش بودن در هر شرایطی به دختران نوجوان نشان می‌دهد.

این مجموعه با تصویرگری‌‌های جذاب و داستان­‌های کوچک و واقعی موقعیت‌­هایی را خلق می­‌کند که هر دختری حداقل یک‌­بار آن را تجربه کرده است. دوچرخه شماره 606

راه‌حل‌هایی که در مواجهه با این موقعیت‌ها پیشنهاد می‌‌شود، راهکارهایی مدرن و نتیجه‌بخش است که ممکن است دخترها تا به حال با آن آشنایی نداشته باشند:

 پنج هفته پیش تریسلین، کتاب مورد علاقه شما را به امانت گرفت. واقعاً می‌‌خواهید آن را پس بگیرید.

از او به شیوه دوستانه بپرسید، «کتاب را کامل خواندی؟»

اگر بگوید بله، بپرسید از آن خوشت آمد؟ و اضافه کنید: «آیا می‌شود فردا کتاب را به مدرسه بیاوری؟ دوست دارم آن را پس بگیرم.»

اگر بگوید نه، برای او تاریخ مشخصی را تعیین کنید: «خب آن را سه­‌شنبه برایم بیاور، باشد؟» بعد دوشنبه‌شب به او زنگ بزنید و یادآوری کنید.

(بخشی از کتاب «رفتار مناسب»)دوچرخه شماره 606

 در این مجموعه علاوه بر آموزش رفتارهای درست در موقعیت­‌های مختلف، راهکارهایی بسیار مؤدبانه در موقعیت‌های رسمی ارائه می­‌شود؛ مثل آداب لباس‌پوشیدن، آداب رفتار با بزرگ‌ترها، آداب تسلیت گفتن به یک عزادار:

«پدربزرگ من بر اثر سرطان درگذشت. وقتی به مدرسه برگشتم، یکی از دوستانم گفت:

حدس می‌­زنم نمی­‌خواهی درباره آن حرف بزنی؛ اما این حقیقت نداشت. من می‌خواستم درباره آن حرف بزنم. اغلب اوقات یادآوری خاطرات درباره یک شخص سبب می‌­شود کمتر احساس ناراحتی و اندوه کنید.»

 این مجموعه شامل پنج عنوان است:
« رفتار مناسب»، «حفظ دوستی»، «مدیریت پول»، «شروع مدرسه راهنمایی» و «تصمیم‌‌گیری سریع».

دوچرخه شماره 606در کتاب «حفظ دوستی» یاد می‌‌گیرید چگونه با بی ­مهری، حسادت و اختلاف‌هایی که در هر دوستی‌­ای وجود دارد کنار بیایید و روابطی بسیار سالم و لذت‌بخش از دوستی شکل بدهید.

مدیریت پول به شما آموزش می‌دهد چگونه پول خود را پس­‌انداز کنید، چگونه خرید کنید، چگونه هزینه­‌هایتان را کنترل کنید و در نهایت با 101 ایده پیشنهادی در این کتاب یاد می­‌گیرید چگونه درآمد کسب کنید.

کتاب «شروع مدرسه راهنمایی» نحوه از بین بردن ترس و نگرانی برای شروع یک مرحله جدید را با شناخت موقعیت به شما آموزش می­‌دهد.

این­‌که با شناخت درست معلمان، تکالیف و دوستان، اعتماد به نفس کافی برای از بین بردن ترس و نگرانی به وجود می‌­آید. در نهایت کتاب «تصمیم‌گیری سریع» راهکارهایی بسیار نتیجه­‌بخش در موقعیت‌­های سخت به شما آموزش می­‌دهد.

موقعیت­‌هایی مانند: اگر کار بدی انجام دادید و گیر افتادید... اگر در یک امتحان نمره بسیار بدی گرفتید... اگر به اشتباه متهم به کاری شدید...

1-عصبانی نشوید، شما که می­ دانید این کار را انجام نداده‌اید. ذهن­تان را روی این موضوع متمرکز کنید، نه عصبانیت و برخورد با دیگران. نفس عمیق بکشید. به آرامی صحبت کنید، داد نزنید. دوچرخه شماره 606

2- با صدای آرام حقیقت را بگویید.

3- با صدای آرام حقیقت را بگویید.

4- با صدای آرام حقیقت را بگویید.

5- اگر آنها همچنان حرف شما را باور نمی‌کنند و می­‌خواهند شما را تنبیه کنند، متأسفانه دیگر کاری از دست­تان برنمی‌آید. مجبورید آن را تحمل کنید. مطمئن باشید سرانجام حقیقت آشکار خواهد شد و وقتی چنین شد شما با یادآوری رفتارتان احساس غرور خواهید کرد و دیگران هم شما را تحسین خواهند کرد.

آنچه دختران باهوش باید بدانند، انتشارات گام:

رفتار مناسب / نویسنده: نانسی هولیوک/ مترجم: گیتی شهیدی/ قیمت: 4000 تومان

مدیریت پول / نویسنده: نانسی هولیوک/ مترجم: گیتی شهیدی/ قیمت: 3500 تومان

حفظ دوستی / نویسنده: پتی کلی کریسول/ مترجم: گیتی شهیدی/ قیمت: 3500 تومان

تصمیم‌­گیری سریع / نوشته گروه نویسندگان/ مترجم: روژین شاملو/ قیمت: 3000 تومان

شروع مدرسه راهنمایی / نویسنده: جولی ویلیامز/ مترجم: گیتی شهیدی/ قیمت: 3500 تومان

کد خبر 138092
منبع: همشهری آنلاین

پر بیننده‌ترین اخبار ادبیات و کتاب

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز