مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۶:۱۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: مفتی سلفی در عربستان با ادعای اینکه زنان راننده اشراری هستند که سعی دارند جامعه را به مدل غربی نزدیک کنند برای رانندگان زن آرزوی مرگ کرد.

مفتی سلفی در عربستان

 به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از پایگاه خبری میدل ایست آنلاین ، عبدالرحمان البراک مفتی تندروی سلفی در واکنش به فراخوان های اخیر فعالان زن در اینترنت که بر اساس آن از زنان عربستانی خواسته شد تا روزهفدهم ماه آینده میلادی در مخالفت با قانون ممنوعیت رانندگی زنان، خودشان خودروهایشان را برانند، گفت: آنچه که این زنان به آن فراخوانده اند در ردیف "منکر"است و افرادی که چنین خواسته هایی را مطرح می کنند کلید شر و غربزدگانی هستند که می خواهند کشور را به مدل غرب نزدیک کنند.

البراک که در سوابقش فتوای جنجالی تخریب کعبه به منظور ساخت کعبه ای دیگر که زنان و مردان در آن جدا باشند دیده می شود، گفت: دهها سال قبل نیز مشابه تلاش اخیر در ارائه فراخوان های اینترنتی مشاهده شده بود اما خدا شر چنین تلاش هایی را به صاحبانشان برگرداند و حتی برخی از آن فعالان مردند و نتوانستند تحقق آرزوهایشان را ببینند و امیدوارم سرنوشت فراخوان دهندگان امروز نیز مشابه با سرنوشت آنها باشد.

فراخوان های اخیر اینترنتی و استقبال از آنها در عربستان سبب مشکلاتی در این کشور شده است .

همزمان با فراخوان برای مشارکت زنان در فعالیت روز هفدهم ژوئن که به روز "‌خودم خودروام را می رانم" معروف شده است پایگاه اینترنتی جدیدی با هدف مقابله با رانندگی زنان در هفدهم ژوئن در عربستان آغاز به کار کرد که در آن هشدار داده شد با تمام توانمان از این حرکت جلوگیری می کنیم.

در شرایطی که تاکنون یازده هزار و پانصد زن از فراخوان مشارکت برای رانندگی استقبال کرده اند پایگاه اینترنتی مخالف این حرکت تنها هزار و چهارصد عضو حذب کرده است.

موسس پایگاه اینترنتی مخالف با رانندگی زنان در بیان هدف خود نوشت، این خطر وجود دارد که زنان عربستانی مورد هجوم اندیشه های غربی قرار بگیرند ضمن اینکه رانندگی زنان سبب افزایش میزان تصادفات رانندگی می شود.

کد خبر 135924

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

وبگردی