همشهری‌آنلاین: رییس جمهور طی حکمی روح‌الله احمدزاده کرمانی را به سمت «معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری» منصوب کرد

ahmadzadeh

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر گرامی جناب آقای روح الله احمدزاده کرمانی

نظر به تعهد، شناخت و تجارب ارزشمند، جنابعالی را به عنوان «معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری» منصوب می‌نمایم.

میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از موضوعات مهمی است که شناسایی، شناساندن و بهره‌گیری هر چه بیشتر از آنها می‌تواند دستاوردهای گسترده و متنوعی را برای کشور به همراه آورد. توجه فراگیر به ذخایر عظیم فرهنگی - تاریخی و میراث گرانبهای مادی و معنوی موجب خودباوری، شکوفایی و بسیج توانمندیهای ملی برای نیل به قله‌های رفیع پیشرفت و افتخار خواهد بود.

این امر در کنار مزایای فراوان گردشگری از جمله تحکیم وحدت ملی، رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال، بر اهمیت استراتژیک گردشگری تاکید می‌کند. صنایع دستی و هنرهای سنتی ایران که شهره آفاق جهانی است از مصادیق مهم میراث مادی و معنوی و از جاذبه‌های مهم گردشگری و از همین رو شایسته برنامه ریزی و تدبیر جدی برای احیاء و گسترش است.

انتظار می‌رود ضمن استفاده از نقطه نظرات و دیدگاه‌های کارشناسان، اساتید، هنرمندان گرامی و استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای سرمایه‌گذاری هر چه بیشتر در حوزه‌های یاد شده، شاهد تداوم تلاش‌های موثر چند سال اخیر و ارتقای آن در آینده باشیم. موفقیت شما را در سایه توجهات حضرت ولی عصر(عج) از درگاه خداوند بزرگ مسالت می‌کنم.

محمود احمدی نژاد

کد خبر 135417

برچسب‌ها