همشهری‌آنلاین: تماشاگران هفتمین جشنواره موسیقی نواحی ایران بعد از دو روز اجرای برنامه‌ها، در روزهای دوشنبه تا چهارشنبه نیز در تالارهای مختلف شهر تهران و کرمان برنامه‌های مختلفی را شاهد خواهند بود.

موسیقی عاشیقی

به گزارش همشهری‌آنلاین بر اساس گزارش دفتر جشنواره  روز دوشنبه 26 اردیبهشت، برنامه‌های زیر در تالارها اجرا خواهد شد.

سالن رودکی (اجرای داستان های خنیایی) ساعت 16
مازندران : محمد رضا اسحاقی، حمید زمانی، شعبان نیکخو، نوازنده: رضا دیو سالار
گلستان: سید احمد حسینی، علی حسین قنبری
ترکمن: طواق سعادتی نوازندگان: غفور امانیان، امین سعادتی، محمد ابری
گیلان: علی اسمی، حسن نباتی. نوازنده: محمود فرضی نژاد
تالش : صمد حبیبی
توضیحات اجرا: محمود فرضی نژاد، سید احمد حسینی، عباس شیرزادی آهو دشتی

سالن رودکی (اجرای داستان های خنیایی) ساعت 18
خوزستان: حسین تارزاری، نوازندگان : محمد علی کوچکی، جواد میاناوی
بوشهر: حسین شاکر، محمد رضا بلادی
هرمزگان: قنبر راستگو، محمد منصور وزیری
توضیحات اجرا: علی رضایی، محمد علی کوچکی، محمد رضا بلادی

تالار وحدت (اجرای عمومی) ساعت 21
- نگاهی به موسیقی محلی و داستانی اسکاندیناوی: گروه اسکروک نوروژ
- گروه گیل و آوارد (ناصر وحدتی) . گیلان

سالن خانه موسیقی(نشست و اجرا های تخصصی) ساعت 18
1. موضوع : بازخوانی داستان فرود بر پایه نگاه به دیگری. سخنران: سید محمد جمال طاهری
اجرای منظومه زلیخا (سهراب محمدی) . کردی سمال خراسان
2. موضوع: نقالی در ایران . سخنران : دکتر سجاد آیدنلو
اجرای شاهنامه خوانی(کوروش اسد پور) بختیاری و کهکیلویه بویر احمد

سالن گروه موسیقی پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران (سخنرانی و کارگاه های آموزشی) ساعت 11
موضوع : موسیقی شش مقام در تاجیکستان و ازبکستان.
سخنران : دکتر منصوره ثابت زاده
اجرای موسیقی شش مقام
خنیاگران : تورجان جورایف ، ستاره کرامت اوا

کرمان سالن خانه شهر ساعت 20
گروه ارزوئیه کرمان -گروه بیدخون مرغک بم - گروه آبیدر سنندج

سه شنبه 27 اردیبهشت

سالن رودکی (اجرای داستان های خنیایی) ساعت 16
کردستان، آذربایجان غربی: خضر قادری، درویش رحمان خرخره، نوازنده صلاح خضری
شمال خراسان : سهراب محمدی، حسین ولی نژاد
کرمانشاهان: سید قدم یار حسینی، سید پیر محمد ذوالنوری، سید خیال یادگاری، شاپور کمالی
توضیحات اجرا: دکتر بهمن کاظمی، صلاح خضری

سالن رودکی (اجرای داستان های خنیایی) ساعت 18
بلوچستان، : محمد اسحاق بلوچ نسب. نوازندگان : علی محمد بلوچ، لهل محمد هوت، نسیم بلوچ، وحید بلوچ نسب، علی شکل زهی، حمزه جد، فاروق رحمانی
کرمان: علی ناصری، یوسف سلیمی. نوازنده : علیشاه جوشن پور.
خراسان جنوبی: غلامحسین غفاری، غلامعلی پور عطایی
توضیحات اجرا: فاروق رحمانی، محمد حقگو

تالار وحدت (اجرای عمومی) ساعت 21
- گروه آئینی رزیف ( حسن رونده) موسیقی هرمزگان
- گروه زهیروک (محمد اسحاق بلوچ نسب) موسیقی بلوچی

سالن خانه موسیقی(نشست و اجرا های تخصصی) ساعت 18
1. موضوع: شاهنامه و شاهنامه خوانی. سخنران: ابوالفضل خطیبی. اجرای شاهنامه خوانی: شاپور کمالی. درویش رحمان خرخره
2. موضوع : منبع شاهنامه . سخنران : عباس شیرزادی. اجرای شاهنامه خوانی: الله کرم مهدویان(بوشهر)

سالن گروه موسیقی پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران (سخنرانی و کارگاه های آموزشی) ساعت 11
موضوع : تطبیق گوشه های ردیف با لحن های خنیایی
سخنران : داریوش طلایی
اجرای منظومه زرنگیس و هیبته : علی اسمی و حسن نباتی (گیلان)
اجرای منظومه مجنونی: سید قدم یار حسینی(کرمانشاهان)
اجرای چارواداری و امیری: محمدرضا اسحاقی(مازندران)

کرمان سالن خانه شهر ساعت 20
گروه امیر آباد شول سیرجان - گروه گیل و آمارد

کد خبر 135052

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار