پنجشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۰ - ۰۸:۴۷
۰ نفر

همشهری آنلاین: افرادی که ازدواج کرده‌اند ممکن است اکنون دلیل خوب دیگری داشته باشند که از داشتن یک همراه در زندگی‌شان بیشتر خشنود باشند، چرا که کارشناسان اکنون تایید می‌کنند که روابط درازمدت و متعهد برای سلامت روانی و جسمی سودمند است و این سودمندی در طول زمان افزایش می‌یابد.

به گزارش ساینس‌دیلی پژوهشگران از دانشگاه کاردیف می‌نویسند، می‌گویند افراد ازدواج‌کرده به طور میانگین بیشتر عمر می‌کنند. آنها می‌گویند زنانی که دارای روابط متعهدی هستند، سلامت روانی بهتر،‌و مردان دارای روابط متعهد سلامت جسمی بهتری دارند، و نتیجه می‌گیرند "در مجموع ازدواج ارزش امتحان‌کرد‌ن‌اش را دارد."

به گفته آنها سلامت جسمی مردان احتمالا به علت تاثیر مثبت همسران‌شان بر سبک زندگی آنها، و "سودمندی روانی ازدواج برای زنان ممکن است به خاطر تاکید بیشتر آنها بر اهمیت روابط باشد."

اما به گفته این دانشمندان این سفر برای عشق حقیقی همیشه مسیری هموار ندارد، و به شواهدی اشاره می‌کنند که روابط در دوران نوجوانی با افزایش خطر نشانه‌های افسردگی نوجوانی همراه است.

آنها می‌افزایند که همه روابط برای شما خوب نیست، و به شواهدی اشاره می‌کنند افراد مجرد نسبت به افراد متاهلی که روابط‌شان تحت فشار قرار گرفته است، سلامت روانی بهتری دارند.

آنها همچنین تایید می‌کنند جدا شدن همسران کاری بسیار سخت است،‌ و می‌گویند: "خارج شدن از رابطه آزارنده است" و طلاق می‌تواند تاثیر ویرانگر بر افراد داشته باشد. بی‌بندوباری و داشتن شرکای جنسی متعدد هم با خطر مرگ زودرس ارتباط داده شده است.

این پژوهشگران نتیجه می‌گیرند که با وجود اینکه شکست در روابط می‌تواند برای سلامتی زیانبار باشد، دلیلی وجود ندارد که از آن پرهیز کرد. یک رابطه خوب هم سلامت جسمی و هم سلامت روانی بهبود خواهد بخشید و شاید بهترین کار این باشد از رابطه بد اجتناب کرد و نه اینکه به کلی برقراری رابطه را کنار گذاشت.

کد خبر 132312

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار مهارت‌های زندگی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز