سه‌شنبه ۳ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۹:۳۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: یک منبع بلند پایه سعودی فاش کرد، عبد الله بن عبد العزیز پادشاه عربستان بزودی دولتی جدید تشکیل خواهد داد و به اصلاحاتی گسترده دست خواهد زد.

عربستان

به گزارش واحد مرکزی خبر، روزنامه الاخبار اینترنتی نوشت: قرار است پادشاه عربستان چهارشنبه چهارم اسفند  پس از گذشت بیش از دو ماه از سفر درمانی‌اش در آمریکا و مغرب به ریاض بازگردد و تشکیل دولت جدید و تصمیمات اصلاح طلبانه مهمی را اعلام کند.

پایگاه اینترنتی ایلاف وابسته به دولت عربستان به نقل از این منبع سعودی بلند پایه نیز نوشت، پادشاه عربستان هفته آینده ترکیب جدید دولت را اعلام خواهد کرد زیرا عمر قانونی دولت کنونی از حدود دو هفته پیش پایان یافته است.

این منبع گفت: پادشاه عربستان همچنین چندین تصمیم اصلاح طلبانه گرفته است علاوه بر اینکه در خصوص اجرای چندین طرح توسعه جدید نیز تصمیماتی اتخاذ کرده است تا بیکاری در کشور کاسته شود.

این منبع افزود: بد الله بن عبد العزیز تصمیماتی را در خصوص رفاه شهروندان سعودی اتخاذ خواهد کرد و در راس این تصمیمات، راهکارهای موثری را برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها، تصحیح عملکرد دولت، فعال‌سازی نظام نظارتی، پاداش و تنبیه، ترمیم کابینه، اصلاحات اداری، شایسته سالاری و کمک گیری از استعدادهای ملی ناشناخته تدوین خواهد کرد.

وی گفت: پادشاه برای ایجاد یک نهاد یا چند نهاد سلطنتی که از دیوان‌سالاری اداری دور باشد تلاش خواهد کرد تا طرح‌های مسکونی و خدماتی حیاتی برای مردم اجرا شود که پاسخگوی نیازهای شهروندان باشد و به آنها خدمات رسانی شود.

کد خبر 128970
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز