همشهری آنلاین: دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در دیدار با رئیس مجلس ملی اکوادور و هیئت همراه، با بیان اینکه آمریکا بزرگترین پشتیبان رژیم های دیکتاتوری در آمریکای لاتین و خاورمیانه است، موج بیداری علیه استکبار جهانی را رو به گسترش دانست.

سعید جلیلی

 به گزارش ایسنا، سعید جلیلی حرکت‌های مردمی علیه رژیم‌های دیکتاتوری از آمریکای لاتین تا خاورمیانه را تو دهنی ملت‌ها به آمریکا عنوان و اضافه کرد: واشنگتن با تزویر نمی‌تواند چندین دهه پشتیبانی از این دیکتاتوری‌ها و استفاده از زور بر ضد ملت‌ها را بپوشاند.

 وی همچنین با تأکید بر سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حمایت از مستضعفین جهان در مقابل مستکبرین اظهار کرد: آمریکا در باتلاق حمایت از دیکتاتوری‌ها گرفتار است و تلاش‌های مذبوحانه آنرا بیشتر فرو خواهد برد.

 "کوردو" رئیس مجلس ملی اکوادور نیز در این ملاقات با تاکید بر نقش برجسته و تاریخی ایران در عرصه منطقه‌ای و جهانی اظهار کرد: دیدگاه‌های مشترک در زمینه‌های سیاسی و بین‌المللی با جمهوری اسلامی ایران زمینه‌های خوبی را برای توسعه همکاری فیمابین ایجاد کرده و دولت و پارلمان اکوادور از توسعه و تقویت مناسبات با ایران در همه زمینه‌ها حمایت می‌کند.

 هیئت اکوادوری با بیان اینکه آمریکای لاتین قربانی نفوذ امپریالیسم است که موجب فقر و بیچارگی این منطقه شده است بر لزوم همکاری گسترده و هدفمند دولت‌ها و ملل مستقل برای مقابله با توطئه‌های آمریکا تأکید کردند.

کد خبر 128927
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز