همشهری آنلاین: بیست‌و‌چهارمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با موضوع «راهکارهای اندیشه‌ای و کاربردی در زمینه تقریب مذاهب اسلامی» 30 بهمن‌ در تهران آغاز و مسائلی از جمله اشاعه منطق گفت‌و‌گوی بین مسلمانان با معیارهای قرآنی در آن بررسی می‌شود.

قرآن

به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا)، بیست‌وچهارمین‌کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با موضوع «راهکارهای اندیشه‌ای و کاربردی تحقق تقریب مذاهب اسلامی» از 30 بهمن تا 2 اسفندماه (19 تا 21 فوریه) در تهران برپا می‌شود که در آن جمعی از متفکران و اندیشمندان اسلامی از 65 کشور جهان حضور دارند.

در این کنفرانس متفکران و اندیشمندانی از کشورهای آلمان، روسیه، اندونزی، عراق، لبنان، عربستان، تایلند، الجزایر، یونان، آمریکا، استرالیا، دانمارک، عمان، قطر، کویت، مصر و دیگر کشورها حضور دارند.

در بیست و ‌چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی، مقالاتی با موضوعات «راهکارهای اندیشه‌ای و کاربردی در زمینه تقریب مذاهب اسلامی» ارائه می‌شود.

همچنین اشاعه منطق گفت‌و‌گوی بین مسلمانان با معیارهای قرآنی، تحکیم مبانی و ارزش‌های تقریب در مطالعات و بررسی‌های مختلف، آگاه‌سازی نخبگان و توده‌های مردم در ایجاد فرهنگ تقریب و اشاعه روحیه الفت و برادری میان قشرهای امت، کنترل روند صدور فتوا و اختصاص آن به مجتهدین بزرگ، اهتمام به روند اجتهاد گروهی، تشویق تأسیس نهادها و مؤسسات تقریبی و وحدت‌طلب در همه ابعاد تبلیغی، اجتماعی و تربیتی در همه‌جا و کوشش‌های مشترک و پیگیر در جهت اتخاذ مواضع یگانه در برابر مسائل سرنوشت‌سازی همچون اجرای شریعت اسلامی، رویارویی با چالش‌های بزرگ و مقدم دانستن مصلحت و منافع عمومی‌بر مصلحت‌های خاص از دیگر موضوعات مورد بحث اندیشمندان شرکت‌کننده در این کنفرانس بین‌المللی است.

 

کد خبر 127558
منبع: همشهری آنلاین

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز