همشهری آنلاین: علی صارمی عضوگروهک تروریستی منافقین و علی اکبر سیادت عامل سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی، سحرگاه امروز (سه شنبه)‌ در زندان اوین به اتهام محاربه به دار مجازات آویخته شدند.

دادگاه قانون عدالت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دادستانی تهران ،‌ اتهامات علی صارمی عضو گروهک منافقین محاربه و فعالیت تبلیغی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.

حسب محتویات پرونده نامبرده در دی ماه سال 1361دستگیر و به جرم ارتباط و فعالیت به نفع منافقین، بر اساس حکم صادره از شعبه ی سوم دادگاه انقلاب اسلامی مرکز، به سه سال حبس محکوم که مجازات به مدت پنج سال تعلیق می شود.

نامبرده مجددا در مرداد ماه سال 1368 به اتهام هواداری و ارتباط با تشکیلات منافقین دستگیر و به اتهام محاربه به اعدام محکوم شده که پس از اعتراض در دادگاه عالی قم، مجازات وی به 10 سال حبس تقلیل می یابد.

معدوم در سال 1381 ضمن سفر به اردوگاه منافقین در عراق، موسوم به اشرف، با فراگیری آموزش های لازم به کشور باز می گردد.

وی پس از بازگشت به ایران، همراه با تعدادی از زندانیان آزاد شده گروهکی شروع به فعالیت تبلیغی به نفع منافقین می نماید و در همین رابطه منافقین با واریز مبالغی به حساب بانکی وی، هزینه  برگزاری جلسات درون گروهی و چاپ و توزیع نشریه ای موسوم به سرزمین آریایی را پرداخت می نمودند.

وی در این مدت در محل کار خود به طور علنی برای منافقین تبلیغ کرده ، تصاویر سران گروهک راتوزیع می نمود و در جذب و اعزام تعدادی از افراد به قرار گاه منافقین در عراق و برگزاری و سازمان دهی جلسات تشکیلاتی به مناسبت های مختلف و ارسال فیلم این جلسات جهت پخش در سیمای نفاق و تهیه و پخش بروشورهای تبلیغی منافقین و پوستر سران گروهک، جهت نصب درمعابر عمومی و ارتباط با سرپل منافقین طبق دستور گروهک یاد شده، نقش فعال و موثری داشته است .

علی صارمی در اسفند ماه 1384 به اتهام از سرگیری فعالیت تبلیغی علیه نظام در راستای اهداف تبلیغاتی گروهک منافقین و عضویت در گروهک یاد شده، به همراه چند تن دیگر در مراسم مربوط به گروهک ها دستگیر می شود و از سوی شعبه 31 دادگاه انقلاب اسلامی تهران، به اتهام عضویت در گروهک نفاق و فعالیت تبلیغی علیه نظام، به شش سال حبس محکوم می گردد که پس از اعتراض ،‌ حبس نامبرده به یک سال تقلیل می یابد.

سرانجام علی صارمی در شهریور ماه 1386 به دلیل فعالیت های مکرر و حضور در مراسم ها و تشکل های ضد انقلابی در طرفداری از منافقین و ارسال اخبار برای این گروهک، دستگیر شده و در بازرسی از منزل وی ، مقادیری سی دی ، فیلم، عکس های منافقین و اوراق دست نویس تشکیلاتی گروهک یاد شده کشف و ضبط می گردد.

جلسه ی رسیدگی به اتهامات علی صارمی با حضور نماینده ی دادستان و وکیل مدافع وی برگزار می شود و شعبه  15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران پس از اخذ آخرین دفاع ، نامبرده را با رعایت ماده 47 قانون مجازات اسلامی و مادتین 186 ، 190 و 191 همین قانون به اعدام محکوم می نماید که پس از اعتراض، حکم صادره در مرجع استیناف ، ‌ قطعی می گردد.

بر اساس این گزارش ، محکوم علیه اعدامی دیگر علی اکبر سیادت نام داشت که از سال 1383 با سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی ارتباط برقرار کرده بود.

سیادت حاضر شده بود در مقابل دریافت شصت هزار دلار، اطلاعات طبقه بندی شده کشور را به رژیم صهیونیستی منتقل کند.

محکوم علیه در مهر ماه سال 1387 ، زمانی که قصد داشت به همراه همسرش از کشور فرار کند، دستگیر و مشخص می­شود که وی از طریق تلفن اعتباری با سرویس اطلاعاتی اسرائیل تماس مستمر دارد.

نامبرده با صدور قرار بازداشت موقت به زندان اعزام می­شود. در تحقیقات بعدی اقرار می­کند به منظور فعالیت تجاری با بیگانگان مرتبط شده و پس از آن ارتباطش با سفارت اسرائیل برقرار می­شود و کم­ کم اطلاعاتی درباره یکی از واحدهای نظامی را به دشمنان ارایه می دهد و در ملاقات های بعدی مدارکی را در دوربین دیجیتال به روشی که آن­ها به او یاد می­دهند، جاسازی می­کند و می­برد.

وی شیوه­ های ارتباط خود با سرویس اطلاعاتی بیگانه را شامل گیرند­ه­ ها و فرستنده که مهر ماه سال 1386 دریافت کرده، یک دستگاه لب تاپ که آن­ را نیز بیگانگان دریافت کرده است، ذکر می­کند.

سیادت در بازجویی­های بعدی، به ارائه­ اطلاعات به افسر اطلاعاتی رژیم صهیونیستی اقرار می­کند. موضوع این اطلاعات، رژه­ های نظامی روز ارتش، مانورها، تعداد پایگاه­ها، و... بوده است. وی ارتباط خود را با رابط اسرائیلی پذیرفته و اظهار داشته است که ملاقات­های خود با عناصر سرویس اطلاعاتی را در کشورهای ترکیه، تایلند و هلند و در اماکن عمومی مانند هتل­ها انجام می­داده است.

وی در یکی از سفرها، یک عدد ساک مسافرتی پایه­دار که قابلیت جاسازی اسناد و مدارک را داشته، تحویل می­گیرد و حین دستگیری، بیست و نه صفحه اطلاعات جاسازی شده که برای سفر خود در تاریخ 22/9/1387 جاسازی کرده بود، کشف می­شود.

سیادت اقرار نموده که در هر ملاقات، سه تا هفت هزار دلار حق الزحمه می­گرفته و اطلاعاتی درخصوص تعداد هواپیماهای عملیاتی ایران، پروازهای عملیاتی و آموزشی روزانه در هر پایگاه، سوانح هوایی و علت آن، سیستم­های هواپیماهای مختلف و موشک­های سپاه را در اختیار سرویس اطلاعاتی اسرائیل گذارده است.

پس از پایان تحقیقات و اخذ آخرین دفاع، برای نامبرده قرار مجرمیت وکیفرخواست به اتهام جاسوسی موضوع مواد 501 و 508 قانون مجازات اسلامی صادر می شود و با ارجاع پرونده به شعبه­ دهم دادگاه انقلاب اسلامی، محاکمه متهم با حضور وکیل و نماینده دادستان برگزار می شود

شعبه  رسیدگی کننده، اقدامات مجرمانه و عامدانه متهم را مصداق اقدام در جهت تقویت رژیم صهیونیستی، مقابله با جمهوری اسلامی و افساد فی­ الارض تشخیص داده و او را به اعدام محکوم می کند و پس از اعتراض، پرونده به دادگاه استیناف ارسال و حکم صادره تایید می شود.

 

کد خبر 124269
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز