گروه شهری: شهرداری تهران امسال در هفته هوای پاک، شعار قانون و هوای پاک را محور فعالیت‌های خود قرار خواهد داد.

آلودگی هوا

مشاورمحیط‌زیست شهردار تهران با اعلام اینکه حل مشکل آلودگی هوا، حضور قوای سه‌گانه و اجرای قانون را می‌طلبد گفت: اجرای قانون در این مورد جواب خواهد داد. محمد هادی حیدرزاده در نشست خبری به تشریح برنامه‌های ستاد محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری در هفته هوای پاک پرداخت و گفت: هوای تهران به‌مدت 31 روز در وضعیت هشدارقرار داشت که با این اتفاق رکوردی جهانی در مورد شاخص‌های کیفی هوا در یک کلانشهر، به ثبت رسید.

رئیس ستاد محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ادامه داد: باتوجه به اینکه مردم ما شعار زده شد‌ه‌اند برگزاری برنامه‌های هفته هوای پاک در سال‌جاری بسیار سخت شده است زیرا دیگر مردم بهتر از ما می‌دانند حمل‌ونقل عمومی بسیار خوب است و از خودروی شخصی باید حداقل استفاده را کرد.

مشاور شهردار تهران در امور محیط‌زیست اظهار داشت: گرچه شهرداری تهران بنا داشت امسال به‌دلیل آلودگی هوا، برنامه هوای پاک برگزار نشود اما از آنجا که سیاست شهرداری تهران همکاری با دولت در همه زمینه‌هاست در این باره همکاری خواهیم کرد.
وی در ادامه با تاکید براینکه این بار دربحث هوای پاک نباید توپ را درزمین مردم انداخت گفت: دستگاه‌های حاکمیتی دربرطرف کردن مسئله آلودگی هوا بسیار اثر گذارتر از مردمند و دستگاه‌های نظارتی نظیر قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی نیز می‌توانند نقش مهمی در پیگیری وظایف و ماموریت‌های ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف ایفا کنند.

به گفته حیدر‌زاده اگر این وظایف و تکالیف به‌خوبی انجام شود می‌توان انتظار داشت مشارکت مردم معنادار باشد زیرا تا وقتی ظرفیت‌های مشارکت فراهم نشود نمی‌توان انتظاری از مردم داشت.مشاور شهردار تهران تاکید کرد: ما اعتقاد داریم که مشکل آلودگی هوا، مشکلی مدیریتی است.وی گفت: قوای سه گانه حتما باید در این حوزه مشارکت داشته باشند و ضرورت تشکیل جلسه با روسای سه قوه در این مسئله احساس می‌شود.

وی با بیان اینکه در حمل‌ونقل عمومی تهران، اتوبوس و مترو باتمام ظرفیت در حال فعالیت است، ادامه داد: با آغاز هدفمندسازی یارانه‌ها، لاجرم میزان استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی افزایش خواهد یافت، براساس گزارش‌ها نیز در این‌دو روز با اقبال بیشتر شهروندان مواجه شده‌ایم و با تاکید شهردار تهران برای کمک به اجرای بهتر هدفمند‌سازی‌ یارانه‌ها، اتوبوس و مترو با حداکثر ظرفیت کار خواهند کرد و اعمال نظارت بر تاکسیرانی نیز بیشتر خواهد شد.

کد خبر 123654

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار