همشهری آنلاین: پلیس لندن می‌گوید، 153 معترض در جریان تظاهرات گسترده دانشجویان و دانش آموزان علیه افزایش هزینه‌های تحصیلی بازداشت شده‌اند.

تظاهرات در انگلیس

 به گزارش پرس تی وی هزاران دانش آموز و دانشجو روز سه‌شنبه (9 آذر) به رغم وضعیت جوی نامناسب در شهرهای برایتون، بیرمنگام، بریستول، منچستر، نیوکاسل، آکسفورد و لندن علیه افزایش هزینه تحصیلی و کاهش بودجه عمومی تظاهرات کردند و شعارهایی علیه برنامه پیشنهادی ریاضت اقتصادی از سوی دولت سر دادند.

 پلیس گفت، بسیاری از معترضان آرام بودند اما گزارش‌هایی از ناآرامی و بی‌نظمی نیز در این تظاهرات منتشر شده است. برخی از معترضان وارد ساختمان‌های دولتی شده و برخی دیگر موجب ایجاد ترافیک شدند.

در شهر برایتون، حدود 600 تظاهرکننده تلاش کردند تا وارد ساختمان شهرداری شوند و در شهر نیوکاسل نیز معترضان کنترل ساختمان دانشگاه این شهر را در دست گرفتند.

 همچنین دانشجویان و دانش آموزان در شهر بیرمنگام با نیروهای پلیس درگیر شدند و حدود 40 معترض به ساختمان شورای شهر حمله کردند.

 در شهرهای لیدز و آکسفورد نیز معترضان کنترل دانشگاه را به دست گرفتند و به سوی برخی از دفاتر دانشگاه هجوم بردند.

 پلیس آکسفورد از ورود معترضان به دفاتر شورای شهر جلوگیری کرد که این مسئله موجب درگیری میان طرفین شد.

 همچنین دانش آموزان و دانشجویان در شهر لندن و هم زمان با تصمیم‌گیری پارلمان درباره کاهش 60 میلیارد پوندی از بودجه خدمات عمومی، با نیروهای پلیس ضد شورش درگیر شدند.

 پیش از این نیز، کاهش بودجه خدمات اجتماعی و افزایش سن بازنشستگی در دیگر کشورهای اتحادیه اروپا همچون فرانسه، آلمان، ایتالیا، یونان، اتریش و ایرلند اعتراضات و اعتصابات گسترده‌ای را موجب شده بود.

 در همین حالی نتایج نظرسنجی مؤسسه رسمی کارکنان و توسعه CIPD نشان می‌دهد، از هر 4 نفری که در بخش‌های عمومی انگلیس کار می‌کنند، یک نفر بیم آن دارد که به دنبال کاهش هزینه بخش‌های عمومی، کار خود را از دست بدهد.

کد خبر 122083

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار