جمعه ۱۴ آبان ۱۳۸۹ - ۱۰:۴۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: مقامات بهداشتی تایوانی می‌گویند قصد دارند یک ناحیه پزشکی مخصوص خارجیان ایجاد کنند تا بازار در حال رشد توریسم بهداشتی در این کشور را تقویت کنند.

medical tourism

به گزارش خبرگزاری فرانسه یک مقام وزارت بهداشت تایوان گفت این ناحیه در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی اصلی این جزیره در شهر شمالی تائویان قرار خواهد داشت تا دسترسی به آن را برای بازدیدکنندگان بین‌الملی آسان شود.

به گفته او دولت تایوان قصد دارد سرمایه‌گذاران محلی و بین‌المللی از جمله بیمارستان‌ها و هتل‌ها، را جذب این ناحیه کند به امید که آنها دست کم 4 میلیارد دلار تایوان (130 میلیون دلار آمریکا) در این طرح سرمایه‌گذاری کنند.

مقامات بهداشتی تایوان انتظار دارند که در چهار سال اول این به راه افتادن این ناحیه حدود 45000 خارجی جذب آن شوند و درآمدی بیش از 10 میلیارد دلار تایوان کسب شود.

ناظران صنعتی امیدوارند با این طرح تایوان، که در سال‌های اخیر مشغول تبلیغ توریسم پزشکی بوده است، بتواند موقعیت خود را در مقابل رقیبان در این منطقه مانندتایلند، ژاپن، کره جنوبی و سنگاپور حفظ کند.

بر اساس تحقیق شرکت مشاوره Deloitte انتظار می‌رود شمار توریست‌های پزشکی که در آسیا تحت درمان قرار می‌گیرند،‌ سالانه بیش از 20 درصد رشد کند، و صنعتی به ارزش 4 میلیارد دلار آمریکا تا سال 2102 ایجاد کند.

کد خبر 119940

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار پزشکی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز