دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۸۹ - ۱۰:۵۷
۰ نفر

همشهری آنلاین: یک جوان 34 ساله ایتالیایی دارای مدرک لیسانس در رشته ادبیات و فلسفه که نتوانسته بود شغل مناسبی پیدا کند از سال 2006 به عنوان یک نمونه انسانی آزمایشگاهی در یک شرکت داروسازی در سوئیس کار می‌کند

آزمایشگاه دارو سازی

این جوان 34 ساله که با وجود برخورداری از مدرک لیسانس در رشته ادبیات و فلسفه نتوانسته بود یک فرصت شغلی مناسب پیدا کند، برای مبارزه با افسردگی و بیکاری تصمیم گرفت به عنوان یک نمونه آزمایشگاهی انسانی در تحقیقات پزشکی استخدام شود.

این جوان که با نام "آر. اس" معرفی شده است بدن خود را برای آزمایش مولکول‌ها و داروهای جدید یک شرکت داروسازی در سوئیس اجاره داده است.

"آر. اس" 15 تا 20 روز در سال به کلینیک این شرکت داروسازی می‌رود و محققان بر روی بدن وی تاثیرات قرص‌ها، شربت‌ها و مولکول‌های جدید را آزمایش می‌کنند.

وی در این خصوص گفت: "آنها به دست من دستکش‌های سفید می‌کنند و پول خوبی می‌دهند به طوری که از 250 تا 600 یورو در روز می‌گیرم که این مبلغ به اهمیت آزمایشات و احتمالا درصد خطرات آنها بستگی دارد."

"آر. اس" نگران سلامت خود نیست و با آرامش به محل کار خود می‌رود. این جوان افزود: "من خویشاوندانی در سوئیس دارم زمانی که برای دیدن آنها به سوئیس رفته بودم یک اعلان را در دانشکده پزشکی خواندم که در آن نوشته بود یک شرکت داروسازی به دنبال افرادی برای انجام یک پست مهم می‌گردد. من خودم را معرفی کردم و فهمیدم که باید یک انتخاب سخت کنم."

وی ادامه داد: "در ملاقات اول با محققان این شرکت دارویی آنها با دقت مرا معاینه کردند و پس از اینکه از سالم بودن من مطمئن شدند استخدامم کردند. اولین آزمایشی که بر روی من انجام شد آزمایش داروهایی برای درمان گاستریت بود. من هیچ واکنش خاصی نداشتم و به این ترتیب از سال 2006 به عنوان نمونه آزمایشگاهی انسانی کار می‌کنم."

"آر. اس" توضیح داد: "ترس؟ خیر! چون من در دست دانشمندان، پزشکان و افراد حرفه‌ای بسیار جدی هستم."

وی در پاسخ به این سئوال که چگونه می‌توان یک نمونه آزمایشگاهی انسانی شد گفت: "به طور ساده باید فردی در سلامت کاملا خوب و بدون داشتن مشکلات روحی باشید. داوطلبان علاقه‌مند باید قراردادی را امضا کنند که در آن حقوق، وظایف و خطرات این شغل کاملا شرح داده شده است."

به گزارش خبرگزاری مهر، این جوان اضافه کرد: "من برای پول و رهایی از بیکاری این کار را می‌کنم. اصلا بد نیست. به هر حال بهتر از این است که بخواهم به خاطر پول کلیه و یا یک چشمم را بفروشم. خطرات این داروها کمتر از زمانی است که کسی یک آسپرین ساده مصرف کند و نداند که نسبت به آن آلرژی دارد."

کد خبر 118100
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز