همشهری آنلاین: فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره ادعای یک سفیر اماراتی اعلام کرد که این نیرو هیچ گاه اجازه بازرسی کشتی‌های ایرانی را به اماراتی ها نخواهد داد و اساسا امارات جرات بازرسی کشتی‌های ایرانی را ندارد.

امیر سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش

 امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، درگفتگو با مهر و در پاسخ به این پرسش که ارزیابی شما از اظهارات اخیر سفیر امارات درآمریکا که ادعا کرده است امارات تاکنون چندین کشتی ایرانی را در راستای تحریم‌های شورای امنیت بازرسی کرده است، چیست؟ گفت: ما هیچ وقت اجازه نمی‌دهیم که یک چنین کشوری کشتی های ما را بازرسی کند.

 فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود : امارات جرات چنین کاری را ندارد.

 وی این ادعاها را بحث‌های تبلیغاتی خواند و ادامه داد: امارات عددی نیست که بخواهد چنین حرفی بزند.

 امیر سیاری با تاکید براینکه ما بر منطقه تسلط کامل داریم، گفت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از منافع کشور در کلیه آبها آمادگی کامل دارد.

 وی با تاکید بر اینکه ما تابع قانون و مقررات و سلسله مراتب خود هستیم، گفت: ما آمادگی دفاع و مقابله به مثل در زمینه بازرسی کشتی‌ها را داریم و هر جا لازم باشد این کار را انجام می‌دهیم.

  پیش از این یوسف العطیه سفیر امارات عربی در امریکا، در نامه‌ای به روزنامه نیویورک تایمز مدعی بازرسی صد‌ها کشتی که تجهیزات مشکوک به ایران حمل می‌کرده‌اند شده و گفته بود ما صد‌ها کشتی را که گمان می‌کردیم تحریم‌های سازمان ملل را علیه ایران نادیده گرفته‌اند بازرسی کرده‌ایم.

کد خبر 116953
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی