همشهری آنلاین: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر هیئت رئیسه مجلس با ریش سفیدی، تمنا، تقاضا و خواهش کردن به دنبال اجرای قانون هدفمندی یارانه ها از سوی دولت است.

مجلس

سید رضا اکرمی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر در بیان اینکه تا خیر در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها از سوی دولت و اینکه مجلس چگونه این موضوع را پیگیری می‌کند، افزود: مجلس از ابتدای سال هشدارها و تذکرات لازم را برای اجرای به موفع این قانون به دولت داده است و حال باید از دولت پرسید که چرا این قانون را اجرا نمی کند؟

 وی در بیان اینکه مجلس چگونه این موضوع را پیگیری می کند، گفت: هیئت رئیسه مجلس به دنبال یافتن راهکارهایی برای اجرای این قانون از سوی دولت است.

 عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است، هر روز که اجرای این قانون به تاخیر می‌افتد، تخلف در قانون است و پیامدهای اقتصادی، سیاسی و اجتماعی آن و بلاتکلیفی مردم در جامعه گریبان کشور را می‌گیرد.

 اکرمی با تاکید بر اینکه تاخیر در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها موجب می‌شود تا دولت نیز زیرسئوال برود، گفت: هر چه با تاخیر در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها مواجه شویم بر میزان تخلف از قانون افزوده می‌شود.

 وی  در بیان اینکه مجلس در این زمینه چگونه نظارت می‌کند، گفت: هیئت رئیسه  مجلس  فعلا با ریش سفیدی، خواهش، تمنا و تقاضا پیگیر اجرای قانون از سوی دولت است.

 وی ادامه داد: هیئت رئیسه می‌تواند از طریق قانونی نیز با مطرح کردن سئوال، تحقیق و تفحص و استیضاح این موضوع را پیگیری کند.

کد خبر 116106
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز