همشهری آنلاین: صدا و سیما باید شان و جایگاه مجلس را رعایت کند و منصفانه نیست که اینگونه با قوا برخورد شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، محسن کوهکن سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در آغاز جلسه علنی روزسه شنبه در تذکری با استناد به ماده 23 آیین نامه داخلی مبنی بر حفظ شان و جایگاه قوه مقننه اظهار داشت: وظیفه هیئت رئیسه دفاع از کیان مجلس است.

وی ادامه داد: صدا و سیما در ایام تعطیلات مجلس هجمه ای به قوه مقننه وارد کرد و وظیفه ماست که به عنوان هیئت رئیسه است واقعیاتی که مربوط به تلاش همکاران می باشد را مطرح کنیم.

کوهکن گفت: خبری که از رسانه ملی پخش شد به این صورت بود که مجلسی ها که به 2 روز تعطیلی عید فطر رای ندادند حال خودشان به 15 روز تعطیلی رفته اند.

نماینده لنجان گفت: ما مخالف انتقاد نیستیم اما مجددا یکشنبه شب، صدا و سیما در خبری که منعکس کرد گوینده آن اعلام کرد طرح نظارت بر نمایندگان در حالی رای نیاورد که 155 نفر آن را امضا کرده بودند اما دیگر توضیحی نداد که این طرح، طرح فوریتی است که به درخواست نمایندگان بوده است. پس از آنکه فوریت آن به تصویب نرسید به صورت عادی در مجلس بررسی خواهد شد.

وی خطاب به لاریجانی گفت: شما رئیس قوه مقننه هستید، صلاح نیست که اخبار اینگونه تحریف شود و یا مجری برنامه خبری با اعلام مطلبی بگوید جهت اطلاع علی آقا! این برخورد درست نیست. انتظارمان از رسانه ملی این است که مجموعه تلاش همکاران را به تصویر بکشند. اگر انتقادی هم هست مطرح کند اما نه اینکه مرتب انتقاد کند این صحیح نیست.

کوهکن خطاب به رئیس مجلس گفت: اگر این تذکر را وارد می دانید اعلام کنید که با سازوکار مناسب این موضوع را پیگیری کنیم.

پس از این توضیح کوهکن تعداد زیادی از نمایندگان با گفتن احسنت سخنان وی را تایید کردند.

لاریجانی نیز با وارد دانستن این تذکر گفت: صدا و سیما باید شان و جایگاه مجلس را رعایت کند و منصفانه نیست که اینگونه با قوا برخورد شود. شاید اگر می گویند علی آقا، می خواهند رفاقتشان را اثبات بکنند یک حاج علی هم بگویند بهتر است.

رئیس مجلس ادامه داد: به نظر نمی رسد این مطلب بیان شده در صدا و سیما از نظر اطلاع رسانی مطرح شده باشد. طرح نظارت در کمیسیون ها مورد بررسی قرار می گیرد.

کد خبر 117117

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار