شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۹ - ۰۹:۲۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: شرکتی در هنگ کنگ روباتی به نام Autom ارائه کرده است که می‌تواند وظیفه یک مربی خوش برخورد برای کمک به افرادی که اضافه وزن دارند را به عهده بگیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کاربران می توانند با این روبات 38 سانتیمتری صحبت کنند و با استفاده از نمایشگر لمسی و مسطح آن دریابند در طول روز باید چه غذایی مصرف کرده و چه اندازه فعالیت یا ورزش کنند.

این روبات که به اینترنت اتصال دارد به گونه ای طراحی شده تا به صورت خودکار بتواند فرایند دریافت کالری و کاهش وزن را پیگیری کند. Autom همچنین سعی می کند با بر هم زدن پلکهایش خود را زیباتر و دوست داشتنی تر نشان دهد.

دانشمندان MIT که این روبات را ابداع کرده اند زمان عرضه آن را توسط شرکت هنگ کنگی Intuitive Automata اواخر سال 2010 اعلام کردند. قیمت Autom در حدود 400 دلار است و در عین حال کاربران آن باید هزینه حق عضویت را نیز به صورت ماهانه پرداخت کنند.

بر اساس گزارش سی نت، در حال حاضر بیش از 80 میلیون نفر در آمریکا تلاش می کنند با رعایت رژیم غذایی وزن خود را کاهش دهند اما آمار نشان می دهد این افراد تنها برای سه هفته قادرند رژیم غذایی خود را رعایت کنند.

آزمایشها نشان داده است روبات Autom می تواند نسبت به دیگر شیوه های پیگیری رژیم، طول مدت رعایت رژیم غذایی در افراد را به دو برابر سایر شیوه ها افزایش دهد.

کد خبر 106331

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فناوری‌

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز