همشهری آنلاین: دانشگاهی در مادرید به جای برگزاری کنکور پذیرش، از داوطلبان خواسته است که با ساخت یک روبات مهارت خود را در ورود به رشته‌های فنی این دانشگاه نشان دهند

در شرایطی که کنکور سراسری در کشورمان از بیش از 40 سال قبل همچنان به صورت یک غول چهار گزینه‌ای در یک کابوس یکساله باقی مانده است بسیاری از دانشگاه‌های دنیا برای پذیرش دانشجو به روشهای نوآورانه‌ای دست زده‌اند.

در این میان به نظر می‌رسد که ایده ساخت یک روبات کوچک از سایر طرحها جذاب‌تر باشد. به طوری که یک روبات برای تعیین بهترین مسیر در هزارتوی رسیدن به آینده هدف اصلی کنکور مدرسه عالی پلی‌تکنیک دانشگاه اتونومی مادرید است.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این کنکور که پنج روز به طول می‌انجامد و امروز جمعه آخرین روز برگزاری آن است (همانند داوطلبان ایرانی) داوطلبان برای ورود به دنیای دانشگاهی به رقابت با هم می‌پردازند.

اما این رقابت پاسخگویی به یکسری سئوالات چهار گزینه‌ای نیست بلکه بازی با چند روبات است که به دست این داوطلبان ساخته شده است.

در این رقابت 50 داوطلب که بهترین نمره را بگیرند وارد مدرسه پلی‌تکنیک این دانشگاه می‌شوند.

داوطلبان می‌توانند روباتهای خود را در لابراتوار روباتیک مدرسه عالی پلی‌تکنیک بسازند و در مرحله بعد، این وظیفه روباتها است که برای ورود داوطلب به دانشگاه با رقبا مبارزه کنند.

این نوع کنکور سرگرم کننده را معاون رئیس دانشگاه اتونومی مادرید در سال 2007 ارائه کرد و با علاقه بسیار زیاد داوطلبان دختر مواجه شد.

کد خبر 110803

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار