مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۸۹ - ۰۸:۳۵
۰ نفر

همشهری آنلاین-هلن صدیق بنای شکار لحظه‌ها دغدغه‌ و هنر عکاسان حرفه‌ای و تیز بین است.

مارک هنکاس Hancox) Mark)، عکاس 48 ساله روزنامه دیلی تلگراف (Telegraph)، لحظه باور نکردنی از زندگی یک پرنده جنگلی کمیا‌ب را شکار کرده است. یک کمر کلی جنگلی زیبا آنقدر به تصویر خود در آب خیره‌می‌شود که سرانجام شیفته آن می‌شود.(داستان نارسیس)

دیلی تلگراف نوشته است: او برای گرفتن این عکس به مدت‌یک ماه تمام در محل زندگی و تردد این پرندگان جنگلی به کمین نشسته است. تا توانست به این تصاویر ناب و زیبا دست پیدا کند.

خود‌ مارک هنکاس‌می‌گوید: ابتدا فکر کردم که این پرنده زیبا قصد آب نوشیدن دارد. اما از مکث طولانی و نگاه ثابت و خیره او به سطح آب متوجه شدم که او مجذوب انعکاس تصویر خود در آب شده است.

 شاید فکر می کرد، پرنده زیبای دیگری در آنجا است و می خواست با او ارتباط برقرار کند... اما، لحظه‌ای که منقارش تصویر ثابت منعکس در آب را می شکند، متوجه می شود که پرنده ‌دیگری ‌در کار نیست. و رویایش بهم می‌ریزد.

در باره این پرنده می‌توان گفت که ‌"کمـر کلی جنگلی"، پرنده زیبا و کوچکی است که در زبان انگلیسی ( Nuthatch) و در فرانسه( Sittelle torchepot) نامیده‌می‌شود..

این پرنده‌ی 13 سانتی‌متری، فعال و روی درخت‌ها و صخره‌ها بدون آن که از دم خود به عنوان تکیه‌گاه استفاده کنند، در جهت مختلف حرکت می کند.

سر بزرگ، منقاری قوی، پاهای کوتاه،  پنجه‌های بلند و بالهای نسبتا بلند و نوک‌تیز دارد.

این پرنده‌ تکزی است. پروازی موجی دارد. نر و ماده آنها همشکل است. در سوراخ‌ها لانه می سازد. و از حشرات و دانه‌ها تغذیه می کند.

کد خبر 104876

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار