همشهری آنلاین: رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راه نیروی انتظامی از کشته و مجروح شدن 282 تن از هموطنان در حوادث رانندگی شبانه روز گذشته (6 فروردین) در جاده های کشور خبر داد

سرهنگ حسین علیشاهی در گفتگو با مهر به تشریح وضعیت ترافیکی جاده های کشور پرداخت و گفت: در حال حاضر ترافیک در تمامی محورهای مواصلاتی کشور آرام و روان است اما پیش‌بینی می‌شود با توجه به پایان تعطیلات نوروزی، از بعدازظهر جمعه به تدریج ترافیک جاده های کشور پرحجم و سنگین شود.

وی با اشاره به افزایش حجم تردد وسایل نقلیه در محورهای شمالی و جنوبی کشور، افزود: با توجه به اینکه قبل از آغاز تعطیلات نوروزی پیش‌بینی می‌شد که در این محورها با حجم زیاد تردد وسایل نقلیه مواجه خواهیم شد، لذا محدودیتهای ترافیکی در این مسیرها پیش‌بینی شده است.

علیشاهی در ادامه به آمار حوادث رانندگی در شبانه روز گذشته اشاره کرد و گفت: در 24 ساعت گذشته حدود 154 تصادف مهم در جاده‌های کشور رخ داده است که 56 فقره آن واژگونی خودرو بوده است.

به گفته رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راه ناجا، در این حوادث 39 نفر جان خود را از دست دادند و 243 نفر از هموطنان نیز مجروح شدند.

وی در خصوص علت وقوع تصادفات رانندگی در جاده‌های کشور گفت: در این حوادث و سوانح شاهد 43 مورد بی‌توجهی به جلو از سوی راننده، 35 مورد تخطی از سرعت مطمئنه، 28 مورد انحراف به چپ وسیله نقلیه و 17 مورد عدم رعایت حق تقدم بوده‌ایم که این چهار عامل مهم باعث وقوع 123 فقره حادثه رانندگی در 24 ساعت گذشته شده است.

علیشاهی در ادامه به مهم‌ترین حوادث رانندگی در شبانه روز گذشته اشاره کرد و افزود: برخورد دو دستگاه خودرو سمند در محور دامغان-جندق در سمنان، چهار کشته و سه مجروح داشت. ضمن اینکه در حادثه دیگری که در محور سمنان-دامغان، یک دستگاه اتوبوس مسافربری واژگون شد که در این حادثه هشت نفر مجروح شدند.

کد خبر 103888

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار